22
M. Hruška
Zápas navštívilo 1265 divákov
Rozhodcovia: Ivan Kružliak, František Ferenc, Martin Vitko

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina: "Čakali sme veľmi ťažký zápas, aj keď sme vedeli, že Dukle budú chýbať opory. Platilo však, že keď tímu chýbajú opory, tak hrá koncentrovane a presne a má vykryté priestory. Dukla po našom vedúcom góle potvrdila svoj charakter a otočila vývoj polčasu. Nám sa nedarilo, ale určité dôležité mechanizmy sa nám darili. Do druhého polčasu išli naši hráči inak, útočníci držali lopty, dokázali sme reagovať na vykrývanie priestoru a využívali sme nábehy za obranu súpera, ktoré nám otočili zápas. Zápas sa mohol skončiť aj remízou, diváci si určite prišli na svoje, bola to reklama na futbal. Tešíme sa z výhry, ale boli tam veci, ktoré ma ako trénera nemôžu tešiť. Dali sme však góly, boli sme efektívni a tak sme vyhrali."

Mário Auxt, asistent trénera MFK Dukla B. Bystrica: "Dnešný zápas bol určite pre divákov ako stvorený. Domáci išli do vedenia, my sme v prvom polčase výsledok otočili. V druhom polčase sme chceli zostať aktívni, súper sa nám však výbornými nábehmi dostával za chrbát a individuálnymi akciami potrestal naše chyby. Zápas sa mohol skončiť aj 5:5, bohužiaľ, sme ho však prehrali."