89
P. Le Giang
Zápas navštívilo 253 divákov
Rozhodcovia: Peter Kráľovič, Gabriel Ádám, Juraj Halíček

Po opatrnom úvode mali prvú sľubnú šancu hostia, no domáci brankár Kožuchar stihol zareagovať na strelu Bangalu spoza šestnástky. Na opačnej strane mal krátko na to šancu Marcin, no brankár hostí Le Giang mu zmaril radosť. Prvý polčas priniesol rušný futbal, ale bez gólu. Nezmenilo sa to ani v 26. minúte, keď v sľubnej príležitosti neuspel Kanu. Bezgólový stav nezmenila ani individuálna akcia Blahúta v závere prvého polčasu, keď jeho strelu domáci zrazili na rohový kop.

Úvod druhého dejstva bol o obojstrannom vyčkávaní na chybu, no naďalej sa hralo v tempe. V 71. minúte Fofana dosiahol na dlhý center, ale nedostal loptu do bránky domácich. Rozhodujúci moment zápasu priniesla 86. minúta. Ošima dostal loptu na Marcina, ktorý zvnútra šestnástky prestrelil Le Gianga - 1:0.

Norbert Hrnčár, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Potrebovali sme oba domáce zápasy zvládnuť, ale dvakrát za sebou doma vyhrať nie je jednoduché. V tomto zápase som v našej hre, hlavne v prvom polčase, videl viacero pozitívnych vecí, keď sme sa dokázali dostávať za obranu. Mali sme tri absolútne tutovky, ktoré keby sme premenili, tak by sa zápas vyvíjal úplne ináč. V našom tíme bolo až príliš veľa chcenia a emócie pri zakončení. Chýbalo nám tam viac kľudu a aj kvality. Nakoniec sme ten duel zvládli, aj keď súper mal v druhom polčase opticky navrch, no do šancí sme ho nepúšťali. Dobre sme bránili a v závere sa nám podarila jedna perfektná akcia vynikajúco zakončená Matúšom Marcinom. Pre nás sú tieto dve víťazstvá blahodarné a teraz sa už začneme pripravovať na ďalší zápas."

Martin Bittengl, tréner FK Pohronie: "V prvom polčase boli šance na oboch stranách, nás dvakrát podržal brankár a my sme takisto mali asi dve šance či pološance, ktoré však gólom neskončili. V druhom dejstve sme chceli byť aktívni, tvoriť hru, dobre kombinovať a streliť nejaký gól. Myslím si, že chlapci dobre držali loptu, bola na nich vidieť snaha, tlačili sme sa dopredu a väčšinu času sme aj trávili na súperovej polovici. Bohužiaľ, viac ako po šestnástku sme sa nedostávali. Inkasovali sme po nešťastnej situácii, keď sme pri čiare zbytočne stratili loptu a Michalovčania po útoku do otvorenej obrany skórovali."