​Scenárov je viac. Cieľom je hrať futbal pre ľudí

​Scenárov je viac. Cieľom je hrať futbal pre ľudí

Futbalová Fortuna liga sa pozastavila, predbežne na štrnásť dní. Rozhodol o tom Ústredný výbor krízového štábu SR pre šírenie ochorenia COVID-19. Čo bude nasledovať? Aké sú pravdepodobné scenáre? Spýtali sme sa výkonného riaditeľa ÚLK Michala Mertinyáka.

Ako vnímate vzniknutú situáciu?   

Plne rešpektujeme a akceptujeme rozhodnutie Ústredného výboru krízového štábu SR. Samozrejme, situáciou nie sme nadšení, ale určite sa všetci zhodneme na tom, že zdravie je to najdôležitejšie, čo máme. Aktuálne sme skončili základnú časť Fortuna ligy a máme pred sebou desať kôl nadstavby. V súčasnosti prebiehajú interné rozhovory o rôznych scenároch, ktoré by mali nasledovať.   

To sú aké?   

Fortuna liga by sa mala rozohrať opäť na začiatku apríla, ak, samozrejme, nepríde ďalší zákaz organizovania podujatí zo strany štátnych orgánov. Chceme zabezpečiť čo možno najlepší priebeh nadstavbových častí po organizačnej, športovej, ale aj bezpečnostnej stránke. Tieto aspekty zvažujeme. Momentálne by som predbiehal, ak by som povedal nejaký definitívny verdikt, ako to bude.   

Kedy by mohol takýto verdikt padnúť?   

Do konca tohto týždňa budeme určite verejnosť informovať. Celý proces musí prebehnúť ešte schvaľovaním Prezídia ÚLK, ktoré je najvyšším orgánom ÚLK a tvoria ho zástupcovia klubov Fortuna ligy.   

Ak všetko pôjde podľa pozitívneho scenára a liga sa opäť rozohrá, program sa zhustí či skôr posunie o dva týždne?     

Nie je veľmi priestor na to, aby sme posúvali program vzhľadom na asociačné termíny a blížiace sa Euro 2020. Skôr teda predpokladáme hustejší program. Pevne veríme, že situácia bude po dvoch týždňoch lepšia. Našim cieľom je hrať futbal pre ľudí, veď to je podstata každého športu.