1
R. Ludha
Zápas navštívilo 2612 divákov
Rozhodcovia: Lukáš Dzivjak, Erik Weiss, Rastislav Kuba

Mário Auxt, zastupujúci tréner Banskej Bystrice: "Vedeli sme, že derby zápasy majú svoj náboj. Na to sme sa pripravovali. Dôležité bolo, že sme od prvého momentu chceli ísť za víťazstvom. Vytvárali sme si šance, strelecké pokusy a niečo nám tam aj padlo. Súper sa ešte do prestávky dotiahol na nás, ale v druhom polčase bolo vidno na chlapcoch, že zápas chcú udržať pod kontrolou. Opäť sme si vytvorili nejaké gólové šance. Dali sme napokon gól na 3:1 a výhru si tak ustrážili. Som rád, že hral Michal Faško. Povedal nám, že je po zranení stopercentne pripravený. Dali sme teda do základnej zostavy viac ofenzívnych hráčov a spolu s Robom Polievkom na hrote dali hre kvalitu."

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: "Zápas bol opticky vyrovnaný. Rozhodli dva faktory - na jednej strane kvalita domáceho tímu a na druhej nepresnosti na našej strane v útočnej fáze. Vybrali sme zlé riešenia. Aj preto Banská Bystrica vyhrala. Vstupovali sme do tohto duelu s veľkým rešpektom, keďže sa s Bystričanmi stretávame často, vedeli sme o ich aktuálnej sile. Chceli sme sa pobiť o výhru, pretože sme odohrali dobrý predchádzajúci duel so Slovanom. Je to pre nás škola. Hovorím hráčom, aby boli trpezliví a príde to, avšak chýbala nám v tomto derby odvaha. Nemôžem hráčom povedať, že by nepracovali, ale rozdiel v riešení finálnej fázy bol markantný. Rozhodli i kľúčové situácie, neuznaný náš gól v prvom polčase, mohlo byť 0:1 a iný vývoj. A potom domáce šance za stavu 2:1, v ktorých nás brankár Ludha podržal, no napokon sme zabudli bystrického hráča na zadnej žrdi po rohu a bolo 3:1. Gratulujem teda súperovi k víťazstvu."