22
M. Hruška
Zápas navštívilo 3472 divákov
Rozhodcovia: Martin Dohál, Tomáš Vorel, Mário Roszbeck

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: "Museli sme si zvyknúť na vysoké postavenie súpera, riešili sme to v úvode s nepresnosťami. V prvom polčase sme však boli od tej pätnástej minúty lepší, mohli sme skúr rozhodnúť o osude duelu. V druhom polčase súper zareagoval zmenou rozostavenia, začali sme viac faulovať, boli sme pod určitým tlakom a súpera sme dostali do hry štandardkami. Podržal nás tam pri jednej situácii brankár Ludha, predviedol skvelý zákrok. Gól sme inkasovali v čase, keď sme stiahli hru na troch stredných záložníkov. Od toho času sme začali brániť lepšie a pomohol nám gól na 3:1. Bystrica hrala veľmi dobre, vážime si toto víťazstvo."

Michal Ščasný, tréner Banskej Bystrice: "Zápas sa mi hodnotí zle, lebo sme prehrali, Vytvorili sme si veľa šancí, ale ak chceme byť úspešní, musíme ich premieňať. Na druhej strane nemôžeme urobiť toľko chýb v defenzíve, ako sme urobili v tomto stretnutí. Niektoré situácie sme riešili zle finálnou prihrávkou. Depetris mal zdravotné problémy, nemohol hrať od začiatku, ak by hral, polovicu z tých našich šancí by premenil. Zápas bol dobrý z oboch strán, videli sme veľa šancí, škoda častých dlhých prerušení, stratilo sa tak tempo. Horíme na nevyužívaní šancí a na chybách v defenzíve. To musíme napraviť. Vieme, kde nás tlačí topánka a kde máme problémy, musíme si to vyriešiť v šatni."