Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 1065 divákov
Rozhodcovia: Michal Smolák, Daniel Poláček, Adam Jekkel
Informácie k zápasu

text TASR/ Hostia boli od začiatku aktívnejší a nadviazali na úspešné výkony zo záveru nadstavbovej časti FL, keď jasne vyhrali skupinu o 7. - 12. miesto. V 7. minúte sa uvoľnil na pravej strane Azango, ale jeho strela z uhla nenarobila Belkovi veľké problémy. Nasledoval však roh a Hollý trafil do brvna. Trenčín mal ďalšiu veľkú šancu v 23. minúte, opäť hlavičkoval Hollý, no vyznamenal sa Belko. Po polhodine hry pohrozili aj domáci a Iľkov pokus sa obtrel o žrď. Vzápätí vyškriabal Iliev dobrú strelu Mráza. Skóre sa zmenilo tesne pred odchodom do šatní. Kozlovský si nabehol na roh Kadáka a hlavou poslal svoj tím do vedenia.

Hostia ho zdvojnásobili hneď po zmene strán. V 50. minúte sa dostal k strele Kmeť a jeho pokus sa odrazil od Kupusoviča do siete - 0:2. Trenčania tak potvrdili prevahu v držaní lopty i ofenzíve a v ďalších minútach si bez problémov strážili náskok. V 64. minúte opäť vypálil Kadák a o tri neskôr minul z dorážky Kupusovič. V závere mali ešte oba tímy dobré šance, ale gól už nepadol a Trenčín sa tešil z postupu.

Ivan Belák, tréner Žiliny: "Úplne nám absentovali nasadenie a chcenie, aké sme mali v sobotu na Slovane. Trenčín nás zdolal práve v tomto smere. Lámalo sa to už v prvých minútach, keď sa súper po závaroch v našej šestnástke dostal na koňa a my sme sa toho, naopak, ako keby zľakli. Pri prvom inkasovanom góle zavážila asi naša nekoncentrovanosť, keďže zo štandardky sme už neinkasovali veľmi dlho. Z takého priestoru nemôžeme dostávať góly. V druhom polčase sme zmenili systém, pretože nám to vôbec nefungovalo na krajoch obrany. No bohužiaľ, hneď sme dostali aj druhý gól. Potom sme však mali nebezpečné situácie a keby sme strelili kontaktný zásah, tak si myslím, že by súper znervóznel. Duel dokumentoval celú jar, chalani vyzerali, ako keby ani neverili, že postúpime. Osobne rád ostanem v klube MŠK Žilina, ak bude záujem, a v najbližších hodinách, dňoch sa rozhodne, na akej pozícii to bude."

Juraj Ančic, tréner Trenčína: "Bol to atraktívny zápas, ako býva zvykom medzi týmito dvoma mužstvami. Od začiatku sme dobre zareagovali na zmenu žilinského systému. Mali sme šance, boli sme nebezpeční, a hoci súper hrozili z brejkov, zápas sme ukontrolovali a zaslúžene sme zvíťazili."