Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 2011 divákov
Rozhodcovia: Pavel Ochotnický, Simeon Vass, Rastislav Kuba
Informácie k zápasu

Domáci, hovi trochu pozmenenej zostave, Už v 6. min. sa domáci ujali vedenia, keď po Fabišovom priamom kope, hlavou rozvlnil sieť Gerec. O štyri minúty už bolo 2:0, keď Regály sa predral po ľavej strane a Gerec dotlačil loptu za bránkovú čiaru. V 21. min. ružomberský gólman Frühwald. Potom šťastie zdiaľky skúšal Todorovski, pričom tesne minul cieľ. V 35. min. po zákroku  Frühwalda na Cohana rozhodca Ochotnický nariadil pokutový kop, ktorý Fábry rutinne premenil – 2:1. Penaltovej situácii predchádzala nevydarená „malá domov“ Fabiša. V 43. min. po strele Luku, na 3:1 zvýšil Regáli.

Od 57. min. hostia mali na ihrisku o jedného muža menej. Prenikajúceho Domonkosa stredom ihriska, ktorý by už išiel sám na brankára Chudého, zozadu na zem poslal Osmanovič a uvidel červenú kartu. V druhom polčase sa stretnutie viac – menej len dohrávalo, bez vzruchu pred bránami. Akurát v 88. min. tutovku nevyužil domáci dorastenec Úradník. V závere ešte veľkú príležitosť spálil ďalší mladík v drese MFK Macejko. Po zápase ružomberský tím prevzal strieborné medaily z rúk legiend československého futbalu Antonína Panenku, Karola Dobiáša a Jozefa Chovanca.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Máme za sebou fantastickú sezónu. Som veľmi šťastný, že sme to potvrdili aj v poslednom zápase. Chceli sme vyhrať, aby sme si všetci oslavy mohli užiť. Zvlášť sa chcem poďakovať hráčom, ktorí celú sezónu odmakali a do každého zápasu išli veľmi dobre mentálne pripravení. Stretnutie mužstvo začalo veľmi dobre, dali sme dva góly. Súper potom možno využil našu eufóriu, že niektorí chlapci chceli ísť do ofenzívy a prepadávali sme v strede poľa, kde Sereď hrala veľmi dobre. Po individuálnej chybe sme inkasovali na 1:2. Som však rád, že po krásnej akcii, s otočením ťažiska hry sme dali tretí gól. Druhý polčas sme mali niečo nahraté. Po červenej karte bol západ viac – menej rozhodnutý.“

Juraj Jarábek, tréner Serede: „V prvom rade musím zablahoželať Ružomberku k fantastickej sezóne. Samí chlapci zo Slovenska, čo je len plus a takto by sa to aj malo uberať. Tiež chcem poďakovať môjmu tímu, ktorý dosiahol piate miesto v lige, pričom štyri roky sme boli bezdomovci. Sezónu sme chceli dohrať dôstojne, čo sa aj stalo. Bol to fajn zápas pohodový. Ružomberok mal výborný vstup, absolútna efektivita. Potom sme sa im možno trochu vyrovnali. V danej situácii nemám čo chlapcom vytknúť. Zaslúžení víťazstvo domácich. Bol to dobrý futbal a Sereď nesklamala.“