Detail zápasu

3. kolo
streda 22.09.2021, 18:00 | MFK Ružomberok
1:0
(0:0)
Góly
Domáci
Hostia
Bez gólov
Karty
Domáci
Hostia
Zostavy
Rozostavenie
35
I. Krajčírik
19
L. Fabiš
3
J. Maslo
2
A. Mojžiš
13
M. Madleňák
24
M. Zsigmund
11
M. Kochan
31
M. Rymarenko
20
T. Kostadinov
9
M. Regáli
15
Š. Gerec
77
A. Čavrić
9
E. Henty
19
A. Green
3
U. Agbo
20
D. Kankava
18
D. Hrnčár
27
M. Vojtko
81
V. De Marco
4
G. Kashia
25
L. Pauschek
30
M. Šulla
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 944 divákov
Rozhodcovia: Peter Ziemba, Peter Bednár, Milan Štrbo
Informácie k zápasu

Text: TASR/ V 11. minúte sa o prvý vzruch sa mohli postarať "belasí", Green naservíroval loptu Hentymu, ale ten zvnútra šestnástky poslal len priateľský pozdrav na Krajčírika. Horúcejšie pred domácou bránkou bolo o štyri minúty neskôr, keď, po Čavričovej prihrávke, mal opäť Henty gólovú parketu, ale trochu zaváhal a domáci v poslednej chvíli jeho koncovku zblokovali. Do tretice Henty nedotiahol ani sľubnú individuálnu akciu v 21. minúte. Na druhej strane sa k prvému zakončeniu až v 38. minúte dostal Gerec, lenže vypálil veľmi nepresne. V závere úvodného dejstva Rymarenko zblízka, po centri Madleňáka, zakončil z prvej, ale ani on netrafil cieľ. Celkove prvý polčas bol však málo výživný.      

V druhom polčase sa prvá šanca zrodila v 63. minúte, keď pri hlavičke Kašiu, ktorá preletela tesne vedľa, si domáci vydýchli. V 68. minúte mali Ružomberčania obrovskú príležitosť na otvorenie skóre, Šulla však vychytal Rymarenka. Vzápätí po chybe Agba, Gerec po individuálnej akcii vážne pohrozil. V 77. minúte prenikol Čavrič a trafil bočnú sieť. V 87. minúte sa Dražič ocitol pred Krajčírikom, no z minisúboja vyšiel s čistým štítom domáci brankár. Chvíľu nato na druhej strane Regáliho rana skončila na bočnej sieti. V 90. minúte po rohovom kope rozhodol Regáli – 1:0.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "V prvom rade musím povedať, že dnešné víťazstvo sme veľmi potrebovali. Kváril nás problém v zakončovaní a dúfam, že týmto výsledkom akúsi kliatbu sme zlomili. Chcem poďakovať chalanom za perfektný výkon, prístup k zápasu, keď celé stretnutie ich zdobila aj emócia. Samozrejme, v našej hre boli aj nejaké chybičky. Proti kvalitnému súperovi, ako je Slovan, sa mužstvo dostalo do trinástich streleckých príležitostí. Predovšetkým ma teší spôsob, akým sa moje mužstvo prezentovalo, keď zvládlo aj kritické situácie."      

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Ak mám byť úprimný, musím vyhlásiť, že domáci vyhrali zaslúžene, lebo prejavili väčšiu túžbu po víťazstve. Takisto mali o šancu viac ako my a po odrazenej lopte strelili gól. Súper mal viac emócií, viac chcel, viac behal. V prvom polčase sme hrali zle, bez nasadenia, potom mužstvo trochu pridalo, no nestačilo to. Absentovala hlavne kvalita vpredu. Vôbec sme sa nedokázali presadiť v situáciách jeden na jedného."

Základné štatistiky
377Prihrávky541
83Vyhraté súboje97
2Strely na bránku3
1Ofsajdy2
16Fauly21
3Zákroky brankára1