Detail zápasu

1. kolo
sobota 24.07.2021, 18:00 | MFK Ružomberok
0:0
(0:0)
Góly
Domáci
Bez gólov
Hostia
Bez gólov
Karty
Zostavy
Rozostavenie
35
I. Krajčirík
13
M. Madleňák
99
J. Luka
3
J. Maslo
19
L. Fabiš
24
M. Zsigmund
28
A. Selecký
11
M. Kochan
8
D. Takáč
15
Š. Gerec
9
M. Regáli
27
E. Mashike Sukisa
22
P. Hezoučký
10
D. Duda
7
Š. Šumbera
29
T. Egert
8
C. Goslin
2
M. Šimčák
4
P. Pavlík
3
D. Gáč
15
V. Svoboda
1
H. Ravas
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 424 divákov
Rozhodcovia: Ivan Kružliak, Ján Pozor, Dušan Štofik
Informácie k zápasu

Úvodné dejstvom ničím nezaujalo. Domáci mali častejšie loptu na svojich kopačkách, lenže bez jedinej šance, akurát vedľa brány leteli dve nepresné hlavičky po rohovým kopoch (Madleňák a J. Maslo). Prvá štyridsaťpäťminútovka neponúkla ani žiadnu strelu medzi žrde. Do prestávky sa stretnutie odvíjalo zväčša medzi šestnástkami, s nepresnosťami vo finálnej fáze.      

V druhej polovici Ružomberčania s väčším úsilím išli za tromi bodmi, začali sa viac hýbať, no chýbala im myšlienka, aby preľstili zadné rady súpera. Do 61. minúty sa čakalo na prvú strelu na bránu, z priameho kopu strieľal Brenkus a Ravas loptu vyrazil. V 66. minúte Regáli krížnym pokusom z rohu šestnástky minul pravý roh brány hostí. V 74. minúte z prvej namieril Brenkus, no trafil iba senického gólmana. Na druhej strane o štyri minúty neskôr na hranici "malého vápna" sa v gólovej pozícii ocitol senický  Šumbera, no domáci jeho koncovku zblokovali. V nadstavenom čase ešte propagačnú strelu vyslal Regáli a v samotnom závere ešte Sukisa štipľavým projektilom preveril domáceho brankára Krajčírika.

Peter Struhár, tréner MFK Ružomberok: "Sme nešťastní, že sme súpera, ktorý hral organizovane, nezlomili. Vypracovali sme si tlak, mali sme držanie lopty, ale neboli sme adresní, čo sa týka striel. Nevyužili sme štandardné situácie. Musím povedať, že chalani nechali na ihrisku všetko. Trochu nám chýbala kvalita centrovaných lôpt, lepšie rozmiestnenie v pokutovom území a finálna prihrávka, aby sme sa mohli dostať do zakončenia. Hráči sa síce presadzovali v krajných vertikálach, no efekt, čo sa týka šancí, nebol."      

Pavel Šustr, tréner FK Senica: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, že to nebude jednoduché. Vzhľadom na to, že tím len skladáme, pričom ešte po ceste autobusom do Ružomberka nebolo zrejmé, kto bude môcť nastúpiť, tak musím povedať, že náš výkon, čo sa týka defenzívy a pracovitosti, bol v poriadku a čo sa týka futbalovosti, tam máme väčšie rezervy. Súpera sme však nepustili do žiadnej stopercentnej šance. Samozrejme, po štandardných situáciách hrozili stále. Keď to zhrniem, bod z Ružomberka je veľmi cenný."

Základné štatistiky
614Prihrávky319
101Vyhraté súboje94
3Strely na bránku2
1Ofsajdy1
12Fauly20
2Zákroky brankára3