M. Kopečný
34
T. Fryšták
Rozhodcovia: Dušan Sedlák, Erik Weiss, Andrej Hrmo

Nitrania po troch prehrách v rade bez streleného gólu chceli negatívnu sériu prerušiť doma proti Senici a začali veľmi aktívne. Už v 3. minúte sa peknou technickou strelou prezentoval Záhumenský a o dve minúty neskôr po rýchlej kontre aj Faško. Brankár Senice Tomáš Fryšták však výbornými zákrokmi podržal svoj tím. Hostia prvýkrát pohrozili po štvrťhodine hry, no lob Oskara Fotra z hranice šestnástky brankára Nitry neprekvapil. Záhoráci v ďalšom priebehu postupne hru vyrovnali a v 31. minúte išli aj do vedenia. Po ich peknej akcii našiel Totka prízemnou prihrávkou z pravej strany na zadnú žŕdku voľného Tomáša Maleca, ktorý následne nemal problém doraziť loptu do odkrytej brány súpera - 0:1. Nitrania sa do prestávky snažili ešte vyrovnať, ale proti pozornej obrane hostí sa presadzovali už veľmi ťažko. Na prestávku tak odchádzali spokojnejší zverenci trénera Šoltísa.

Po zmene strán síce Nitra prestriedala, ale obraz hry sa veľmi nezmenil. Senica si pozornou obranou kontrolovala jednogólové vedenie a navyše rýchlymi protiútokmi neustále zamestnávala obranu Nitry. V 65. minúte po rýchlej kontre poslal krásnu časovanú prihrávku do šestnástky Martin Košťál. Jeho spoluhráči Malec aj Piroska síce loptu minuli, no Oskar Fotr už nie. Z hranice päťky však mieril iba do žrde a skóre sa tak nemenilo. Nitra v závere zápasu vrhla všetko do útoku a vyplatilo sa. Po zaváhaní Carrilla na pravej strane obrany sa dostal k lopte Tancík. Na jeho prihrávku si nabiehal Chobot, no Carrillo v snahe odkopnúť loptu sklzom fauloval Chobota a hlavný rozhodca tak okamžite ukázal na biely bod. Výhodu pokutového kopu zužitkoval Faško.

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): “Po takomto závere zápasu nie sme spokojní, úvod zápasu patril domácim, od desiatej minúty sme boli v zápase nebezepeční, išli sme do vedenia a vypracovali si viaceré príležitosti. Takýto zápas potrebujete uzavrieť, k záverečnej situácii v zápase nemuselo prísť, mohli sme to vyriešiť lepšie. Musíme dvihnúť hlavu a pracovať ďalej, nedarí sa nám uzavrieť zápasy, v ktorých si vypracujeme viaceré šance. Dnes odchádzame domov smutní.”

Ivan Galád (hlavný tréner FC Nitra): “Prvých desať a posledných desať minút bolo takých, ako sme si predstavovali. V úvode zápasu sme nepremenili šance, proti nám stal dnes súper, ktorí ma kvalitných hráčov a dobrého trénera. Chceli by sme nadviazať na veci, ktoré boli v tomto zápase dobré a radi by sme vyhrávali.”