Čo prinieslo 11. kolo? Rekordný počet gólov i divákov

V každom kole Niké ligy sa okrem ukážkových gólov či výborných brankárskych zákrokov vždy udejú aj ďalšie zaujímavé momenty, ktoré rozhodne stoja za povšimnutie. Budeme vám ich pravidelne prinášať obrazom i slovom a vy nám môžete posielať svoje tipy na takéto ligové okamihy prostredníctvom sociálnych sietí.

Niké liga sa po reprezentačnej prestávke rozbehla naplno. Šesť zápasov prinieslo zaujímavé strety, výstavné góly aj zmeny individuálnych či sezónnych štatistík.

Najgólovejšie kolo

Konštatovanie, že siedme a deviate kolo boli najgólovejšími v tejto sezóne, už neplatí. V spomínaných kolách totiž padlo zhodne po 21 gólov, no v uplynulom 11. kole boli hráči Niké ligy strelecky ešte úspešnejší. Diváci na šiestich štadiónoch videli dovedna 24 presných zásahov. Najviac gólov, presne poltucet, padlo v stretnutiach Žiliny s Dunajskou Stredou (5:1) a Košíc s Banskou Bystricou (2:4).

Dvojgóloví strelci

Bohaté jedenáste kolo zároveň vyprodukovalo aj piatich dvojgólových strelcov. Všetko odštartovali v piatok v súboji ViOn-u a Zemplína domáci Karol Mondek a michalovský Issa Adekunle. V sobotu sa k nim pridali žilinský Dávid Ďuriš, Mark Assinor z Podbrezovej a Róbert Polievka z Dukly, ktorý režíroval obrat svojho tímu v zápase s Košicami. Reprezentanti Dávid Ďuriš a Róbert Polievka sa zároveň spolu ocitli na prvej priečke tabuľky kanonierov Niké ligy. Obaja majú aktuálne na konte sedem gólov.

Tri výstavné kúsky

Keď už hovoríme o góloch, cez víkend to nebolo len o kvantite, ale aj o kvalite. Každý z 24 presných zásahov si vyslúžil potlesk, no tri obzvlášť potešili divácke oko. Karol Mondek zo Zlatých Moraviec zariadil vyrovnanie zápasu s Michalovcami naozaj nevídaným kúskom, pätička „železiara“ Mareka Kuzmu dala gólovú bodku duelu s Ružomberkom a Lucas Lovat poslal exportnú víťaznú strelu do siete Spartaka.

Kraľovali aj brankári

Napriek priemeru štyri góly na zápas sa v 11. kole Niké ligy vyznamenali aj brankári. Traja z nich dokázali udržať čisté konto – Richard Ludha z Podbrezovej v súboji s Ružomberkom a Josimar Dias Vozinha s Martinom Junasom vo vzájomnom stretnutí Trenčína so Skalicou. Trenčiansky Vozinha si udržal čistý štít už v piatom ligovom zápase a kraľuje v tejto brankárskej štatistike. Ludha zase drží najdlhšiu sériu bez gólu, ktorá má aktuálne hodnotu 285 minút.

Päťciferný počet divákov

Prvú polovicu základnej časti uzavrelo tradičné slovenské derby. V zápase medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava bolo na ihrisku rušno najmä po hodine hry, keď v 64. minúte poslal „belasých“ do vedenia Aleksandar Čavrič, no Adrian Zeljkovič onedlho vyrovnal. V šlágri kola napokon dávali góly len legionári, víťazný gól hostí vsietil Lucas Lovat. Na Štadión Antona Malatinského si v nedeľu večer našlo cestu 12 528 divákov, čo je doposiaľ najviac v aktuálnej ligovej sezóne.