Trnava bude od utorka opäť trénovať spoločne

Trnava bude od utorka opäť trénovať spoločne

Po ôsmich týždňoch individuálnej prípravy začnú aj futbalisti Spartaka Trnava trénovať v skupinách. Prvýkrát sa stretnú v utorok dopoludnia na tréningovom ihrisku Slávie Trnava.

"Po dlhom čase budeme trénovať v menších skupinách. Systém trénovania sme dôsledne nastavili podľa aktuálne platných bezpečnostných a hygienických noriem. Verím, že sa vyhneme potenciálne nebezpečným situáciám spojených s rizikom prípadného šírenia vírusu medzi hráčmi a realizačným tímom. Hráči budú v tréningu dodržovať predpísané rozstupy, tréneri budú využívať prípravné cvičenia, v ktorých absentuje osobný kontakt. O to viac sa tréneri môžu zamerať na technickú stránku herných činností, či technicko-taktickú súčinnosť pri vybraných kombináciách. Tréningy budú v prvých dňoch prebiehať taktiež bez streľby na brankárov," povedal pre oficiálny web klubu športový riaditeľ Andrej Kostolanský.   Všetky pomôcky a miesta, v ktorých sa budú hráči nachádzať, budú pravidelne dezinfikované a v prípade akýchkoľvek príznakov ochorenia bude okamžite daná osoba testovaná a izolovaná. Hráči budú na tréningové jednotky chodiť už prezlečení z domu a nebudú môcť využívať vnútorné priestory, či sprchy. Ešte pred vstupom na tréningové ihrisko každému odmerajú teplota a s výnimkou samotného tréningu budú všetci používať rúška.

Hráči od posledného zápasu v Dunajskej Strede trénovali individuálne podľa pokynov kondičného trénera. Keďže klub sa v dôsledku neplánovanej prestávky dostal do zložitej finančnej situácie, rokovalo vedenie s hráčmi, realizačným tímom, trénermi mládeže, ako aj office manažérmi či ostatnými zamestnancami na úprave zmluvných podmienok. "Počas výnimočných situácií sa najzreteľnejšie ukáže ľudský rozmer každého človeka. Čo ma teší je fakt, že s veľkou väčšinou hráčov sme našli spoločnú reč. Ukázali svoju solidaritu s klubom a boli ochotní vzdať sa časti svojich výplat, aby sme mohli prežiť. Na druhej strane, nie všetci boli solidárni, čím svojím konaním tiež ukázali svoj postoj k Spartaku. Pre mňa osobne bolo posledné obdobie najťažšie, aké som pri futbale vôbec zažil a zostáva mi len veriť, že sa nebude opakovať," dodal Kostolanský.