18
F. Plach
Zápas navštívilo 353 divákov
Rozhodcovia: Ladislav Prešinský, Mário Roszbeck, Peter Jenčura

Prešovčania mali v tejto sezóne za sebou dva "domáce" zápasy v Poprade, v ktorých prehrali výrazným rozdielom a nepriaznivú bilanciu v NTC chceli zmeniť. V 6. minúte sa snažil otvoriť skóre hlavičkujúci Adekunle, ale zblízka tesne minul Plachovu bránu. O prvú priamu strelu na bránu sa v 11. minúte postaral Seničan Kováč, ktorého pokus z priameho kopu zastavil brankár Talian. V prvom polčase dominovala bojovnosť a pozorná defenzíva, takže gólových príležitostí bolo minimum. Prešovčania viackrát skúšali šťastie strelami z väčšej vzdialenosti a to sa v 29. minúte vyplatilo ich najlepšiemu strelcovi Černákovi. Prešovský mladík sa dostal k pokusu spoza šestnástky a s významným prispením teču obrancu Medveděva prekonal Placha. Zraneného Kačalu vystriedal ešte v prvom polčase Wiezik, ktorý sa dvakrát dostal do sľubnej pozície. Najskôr v 33. minúte skúsil Placha prekonať lobom. Nevyšlo mu to ani v 45. minúte, keď jeho pokus ľavačkou vytlačil senický brankár na rohový kop.

V 50. minúte mohol Adekunle zvýšiť náskok Prešovčanov, jeho strela z voleja bola efektná, ale nepresná. V 56. minúte po zákroku Ďuriša na Udeha vzplanuli vášne na oboch stranách, čoho výsledkom bolo vzájomné vylúčenie. O päť minút sa Prešovčania dostali do šestnástky súpera a po jednom zo súbojov sa dožadovali penalty. Rozhodca však neprerušil hru, čo využil duchaprítomný Adekunle a zblízka prestrelil Placha - 2:0. Dvojgólový náskok dodal domácim sebaistotu a z nej ťažil Černák v 65. minúte, keď sa dostal až pred Placha, no výbornú šancu nevyužil. Seničania sa však nevzdávali a v 69. minúte stiahli náskok súpera. Ideálny center Medveděva z priameho kopu našiel hlavu Podhorina, ktorý prekonal Taliana. Kontaktným gólom povzbudení hostia sa snažili o vyrovnanie, ich ofenzívne akcie boli odrazu nebezpečnejšie. V 84. minúte si Talian aj s pomocou obrany poradil so signálom hostí po priamom kope Medveděva. Seničania si v nadstavenom čase vytvorili tlak a o vyrovnanie na konečných 2:2 sa postaral Podhorin.

Miroslav Jantek, tréner Prešova: "Mali sme inú predstavu o našej hre v prvom polčase. Roland Černák sa ukazuje ako dôležitý hráč a opäť otvoril skóre. Súpera sme dostali na koňa gólom, ktorý svedčí o našej nedisciplinovanosti. Následne sme príliš často podliehali panike, niektorých hráčov som doslova nespoznával. Súper oduševneným výkonom došiel k zaslúženému vyrovnaniu. Za záverečných 30 minút sme si viac ako jeden bod nezaslúžili. Tú remízu musíme vziať, hoci naše predstavy boli iné. Priebeh záverečných minút bol pre mňa veľkým sklamaním."

Ivan Vrabec, tréner Senice: "Vstup do zápasu sme nemali ideálny. Neskoro sme dostupovali k hráčom a súperovi sme dali veľa priestoru. Málo sme vytvorili aj v ofenzíve. Prakticky sme si dali vlastný gól. V druhom polčase sme obranu posunuli vyššie, ale namiesto vyrovnania sme inkasovali druhý gól. Po obojstrannom vylúčení sme začali hrať to, čo sme chceli od začiatku. Dali sme gól na 2:1, tlačili sme sa do zakončenia. Napokon sa nám to oplatilo. Je dobré, že sa nám podarilo vyrovnať. Chlapcom som po zápase povedal, že nestačí hrať iba posledných 30 minút. Tak, ako sme hrali poslednú polhodinu, by sme mali hrať po celý zápas."