99
S. Petráš
Zápas navštívilo 2676 divákov
Rozhodcovia: Boris Marhefka, Milan Štrbo, Martin Vitko

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: „Veľmi si cením, že sme boli výsledkovo úspešní v tomto zápase. Na začiatku prvého polčasu sme neboli lepším tímom, podržal nás brankár v kľúčovej situácii. Do vedenia sme sa dostali po štandardnej situácii a v druhom polčas sme hrali tak, ako som ešte toto mladé mužstvo nevidel hrať. Brutálne sme pracovali, nabúravali sme to, čo Dunajskej Strede fungovalo v prvom polčase, teda založenie a výstavbu hry, ich prechod dopredu. Odrezali sme Krstovića. Bol to tímový výkon. Pokiaľ chceme vyhrávať nad Dunajskou Stredou a Slovanom, tak toto je meradlom. Fandím Dunajskej Strede, aby to zvládla, lebo futbal, ktorým sa prezentuje je mi bližší. Jej vzájomný duel so Slovanom o týždeň bude podľa mňa oslavou futbalu. Pre nás bol tento zápas dôležitým do ďalšej práce. Víťazstvo nepreceňujeme.“

Adrián Guľa, tréner Dunajskej Stredy: „Bol to zaujímavý zápas. V prvej časti sa nezlomilo momentun na našu stranu pri šanci Krstovića. Inkasovaný gól do šatne zlomil pomer psychických síl. V druhom polčase sme nevyužili ďalšie dve veľké možnosti, keď prišiel na ihrisko Kalmár a plus tam bol i Kružliak. V takomto zápase musí byť na našej strane produktivita vyššia, ak chceme uspieť, pretože Podbrezová hrala veľmi dobre, prezentovala sa svojím štýlom a spôsobom hry. A keď už viedla 2:0, tak my sme stratili trochu hlavu a nedokázali sme sa vrátiť naspäť do zápasu. A to ani tímovo, či nejakou hernou štruktúrou. Domáci priebeh kontrolovali a zaslúžene vyhrali. Ďakujem fanúšikom, že stáli pri mužstve. Vedia o čo ide, karty sú rozdané. Tento zápas si potrebujeme prejsť a tvrdo budeme makať na tom, aby sme doma porazili Slovan.“