35
I. Krajčírik
Zápas navštívilo 3570 divákov
Rozhodcovia: Peter Kráľovič, Milan Štrbo, Adam Jekkel

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Vďaka dobrej analýze sme boli pripravení na Ružomberok, vedeli sme, čo hrajú. Dávali sme si na to pozor, mali nejaké nebezpečné polo-protiútoky, kde to, ako tréner povedal, realizovali nie úplne šťastne. Dnes sme boli dobrí kombinačne. Prakticky stále sme hrali do plných, ukázali sme však veľmi dobré veci. V prvom polčase ešte nie s dobrým zakončením, keď sme boli málo na prvej žrdi. Výbornými kombináciami sme sa dostali za chrbát obrany, čo proti Ružomberku nie je jednoduché, no chýbala efektivita. Cez prestávku som povedal, že určite dáme gól, že Eric Ramirez skóruje, a veril som aj Aleksandarovi Čavričovi. Eric to splnil, no Čaki hral dnes výborne, v prvom polčase drel, šprintoval, postupne sa k nemu pridali Vlado (Vladimír Weiss ml.), Giorgi Čakvetadze či práve Eric Ramirez v druhom polčase. Zužitkovali sme to druhým gólom z penalty na dvakrát. Musím si to ešte pozrieť, nechcem hodnotiť VAR, no Čakvetadze má štvorcentimetrovú tržnú ranu až do kosti, takže tam asi nejaký zákrok bol. Museli mu to šiť, verím, že to nebude také vážne, no uvidíme. Potom sme hru kontrolovali, boli sme dobrí na lopte, predviedli sme pekné technické veci v strede poľa s dobrým otočením hry. Mali sme ešte ďalšie šance. S Ružomberkom je však 2:0 dobrý výsledok, súper vie hrať do kontier a stále bol nebezpečný, no dobre sme bránili Regáliho. Ďakujem mužstvu za dobrý prístup, hrali sme svedomito. V dobrom zápase som spokojný s výsledkom i výkonom. Súperi nespia, horná šestka bude silná a boj o titul nie ľahký, pretože proti Slovanu hrá každý na sto percent. Hráčom som prízvukoval, že keď my budeme hrať na sto percent, čo sme aj hrali, tak zápas zvládneme. Čaká nás ešte ViOn, proti ktorému chceme napísať dobrú bodku za jeseňou, a potom si zaslúžene oddýchnuť a pripraviť sa na zimu."

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Myslím si, že v prvom polčase sme sa prezentovali veľmi dobre. Chceli sme získavať lopty v strede poľa a odtiaľ vyrážať do brejkov. Vytvárali sme si nebezpečné situácie, keď si Slovan musel dávať pozor najmä pri rýchlych prechodoch. Trochu nám však chýbala kvalita v zakončení. Aj Slovan mal niektoré veľmi dobré akcie, hlavne cez pravú stranu, kde Čavrič ukázal rýchlosť i ťah na bránu. Tam sme mali najväčší problém, museli sme odvrátiť veľa centrov a ustáť nejaké situácie. V hre nás držal veľmi dobrý zákrok Krajčírika. Pred koncom polčasu sme mali našu najväčšiu šancu, Maslovi sa skĺzla hlavička. Do druhého polčasu sme šli s tým, že sa určite môže opakovať to, čo bolo do prestávky. Mali sme však zlý vstup, súper sa zase presadil z našej ľavej strany. Pre nás to bolo odvtedy ťažšie, a ešte viac po druhom inkasovanom góle, kde som pred pokutovým kopom videl dve situácie, a na moje prekvapenie bola odpískaná penalta. Prehrávať 0:2 so Slovanom je veľmi ťažké. Súper si to ustrážil a neustále hrozil. My sme chceli s vývojom niečo spraviť, prišli striedajúci hráči, no už sme si nevytvorili žiadnu veľkú šancu."