1
M. Teplan
Zápas navštívilo 3254 divákov
Rozhodcovia: Peter Kráľovič, František Ferenc, Tomáš Straka

Michal Ščasný, tréner Dukly: "Najprv by som chcel povedať, že z posledných dvoch zápasov sme mali získať štyri body, pretože na konci predchádzajúceho stretnutia doma s Trnavou za stavu 0:1 sa mala pískať tisícpercentná penalta, keď Ristovski fauloval nášho hráča. Rozhodca Smolák stál od tejto situácie päť metrov a nepískal. Napokon sme prehrali vlastným gólom 0:2. Týždeň po tom zápase to už môžem povedať. Čo sa týka duelu so Žilinou, vedeli sme ako hrá súper, akým systémom sa prezentuje. Chceli sme hostí brániť, aby nemali priestor na rozohrávku na rýchlych a šikovných hráčov vpredu a v strede poľa. Chceli sme eliminovať riešenie situácii v boxe vysokým pressingom, čo sa nám darilo. Hrali sme agresívne a vo vysokom tempe, chalani duel odmakali, za čo by som im chcel poďakovať. Celkovo sme si vytvorili viac šancí a zaslúžene sme vyhrali.“

Jaroslav Hynek, tréner Žiliny: "Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas. My sme do zápasu dobre vstúpili do zápasu, viedli sme 1:0. Potom sa striedali príležitosti na oboch stranách. Dobre sme bránili, mali sme solídne zisky lôpt. Mohli sme ísť do rýchlych prechodov do útoku, ale riešili sme tieto situácie zbrklo. Potom prišla nepresnosť na naše kopačky, dostavili sa i straty lôpt a súper mohol ísť do dobrých možností. Polievka si s takýmito situáciami vedel poradiť. Inkasovaný gól zo štandardky nás na konci polčasu mrzel. Nechcem chodiť okolo horúcej kaše, ale brankár by si mal s takouto strelou poradiť, pokryť zadnú žrď. V druhom polčase sme prespali jeho začiatok, v celom tom dejstve sme mali asi iba jednu vyloženú šancu, keď sme strieľali do žrde za stavu 1:1. Neodskočili sme na 2:1. Súper potom skvele a skúsene zápas dohral. Tlačil na nás, predčil nás vo viacerých herných činnostiach. Dukla mala vo finále viac šancí a zaslúžene vyhrala.“