30
Ľ. Belko
Zápas navštívilo 2266 divákov
Rozhodcovia: Peter Ziemba, Peter Bednár, Daniel Poláček

MICHAL GAŠPARÍK, TRÉNER FC SPARTAK TRNAVA: "Úvod zápasu sme mali veľmi dobrý, ako v ostatných zápasoch, nútili sme súpera dvadsať minút odkopávať lopty. Potom sa stalo to, čo nás sprevádza, dostali sme gól z prvej strely, loptu sme mohli odkopnúť do autu, bol z toho lacný roh a inkasovali sme po peknom zahratí. Ľudia začali pískať, polčas sa dohral, ako sa dohral. Druhý sme začali aktívne, žiaľ, inkasovali sme na 0:2, prešli sme na troch obrancov s dvomi útočníkmi, zjednodušili sme hru a začali sme hrať vabank. Prišlo veľa príležitostí. Na jednej strane som rád, že máme bod, na druhej strane mám vnútorný pocit, že zápas sa dal vyhrať, situácií bolo veľa. Chýbalo nám šťastie. Pekný zápas, som rád, že ideme hrať konečne von. Nie je jednoduché hrať doma štyri zápasy, keď sa výsledok nepodarí ako nám s Bystricou, tak sa dostávate pod tlak, hlavne v Trnave. Napriek nie ideálnemu štartu do sezóny, máme najväčších konkurentov na dosah."

JAROSLAV HYNEK, TRÉNER MŠK ŽILINA: „Dnes to bolo skvelé stretnutie pre divákov i nás trénerov. Uhrali sme bod na pôde pohárového tímu, čo sa cení. Trnava mala síce zo začiatku územný tlak, no nepustili sme ju do vyložených šancí. Štandardky nám dnes vyšli, pomohli sme si nimi výrazne a aj vďaka ním máme bod. My sme mali skvelý štart do druhého polčasu, no potom nám pri zmene rozostavenia robili nakopávané lopty Spartaka problém. Tam ukázal súper svoju kvalitu. Vo finále musíme nerozhodný výsledok brať, pretože domáci mali viac šancí. Niekedy musíte byť ešte efektívnejší, pri vedení 2:1 sme, žiaľ, neboli. Zostali to iba šance, ktorými sme neuzavreli zápas. Remíza sa môže máliť, keďže sme siahali po treťom góle, no nedali sme. To bol asi rozhodujúci moment, po ktorom sme napokon prišli o víťazstvo. Verím, že v sobotu proti Moravciam si to vynahradíme."