1
R. Ludha
Zápas navštívilo 2680 divákov
Rozhodcovia: Michal Očenáš, Dušan Štofik, Simeon Vass

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Pre nás to je veľmi krutý výsledok. Ak hráte výborne, ako sme hrali dnes v prvom polčase, musí byť aspoň 2:0 alebo 3:0. Šance na to boli, trochu sme zmenili organizáciu hry, čo sa týka systémovosti, aký máme zaužívaný. Chceli sme hrať stále vysokým pressingom, čo sa nám darilo. Súper v prvom polčase v podstate nevychádzal z polovice ihriska. Dali sme prvý gól, škoda šancí, ktoré boli, keby sme dali ďalšie góly, hralo by sa nám pokojnejšie. Aj v druhom polčase to ešte vyzeralo v poriadku, ale potom je to také typické, že ak súpera necháte žiť, futbal vám to vráti. A Podbrezová vyrovnala. V závere sme dostali darček, po dobrom napádaní Kelvin Boateng išiel sám na brankára, mohol zvrátiť výsledok na našu stranu, no netrafil. Bod je pre nás veľmi málo.“

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: „Dnes nie som hrdý na to, čo sme predviedli v prvom polčase. Malo to nejaké dôvody, ktoré si nechám pre seba. Nechcem tým vôbec dehonestovať výkon Trnavy, ktorá na nás vyletela a len so šťastím sme po polčase prehrávali iba o gól. Na druhej strane, musím povedať, že som takýto zápas očakával. Nevedel som, že to bude v Trnave, ale muselo to prísť. Obvykle sa to stáva na takomto štadióne, s takýmto súperom. Boli sme zakríknutí, nemali sme dobrý pohyb, ponukovú činnosť. Absolútne sme zabudli na princípy, ktoré nás zdobia. To platí hlavne o prvých 60 minútach. Domáci nás nechali žiť, pomohli nám chlapci, ktorí prišli do zápasu ako striedajúci a po hodine hry sme začali využívať priestory, ktoré sme chceli využívať od začiatku. So šťastím sme premenili jednu zo štyroch šancí, ktoré sme mali. Dne sa nedá hovoriť o zaslúženom bode, ale o bode, ktorý ak dobre uchopíme, nám strašne pomôže. Tretie kolo, tretí zápas s výbornými súpermi a máme päť bodov a vieme, že dokážeme hrať lepšie. To sú veci, ktoré sú pre nás strašne dôležité, verím, že nám pomôžu v ďalšej práci, pretože verím, že nás čakajú svetlé zajtrajšky.“