99
M. Kukučka
Zápas navštívilo 1832 divákov
Rozhodcovia: Michal Smolák, Ján Pozor, Peter Čajka

Juraj Jarábek, tréner MFK Skalica: "Samozrejme, tešíme sa z troch bodov. Vedeli sme, s kým máme dočinenia. Prvý zápas Trenčína so Žilinou priniesol skvelý futbal. Tá kvalita je obrovská, aj keď to mužstvo je mladé, oni sú verní tomu svojmu systému, spôsobu hry. My sme mali obrovskú šancu v 3. minúte, keď sme mohli dobre vstúpiť do zápasu. Bohužiaľ, nedali sme ju a Trenčín potom hral naozaj výborne, či už v rýchlosti alebo v kombinácii, na čo sme boli dá sa povedať pripravení, ale v niektorých fázach sme nestíhali. Treba povedať, že nás podržal brankár Junas, ale počkali sme si na šancu. V druhom polčase sme urobili nejaké zmeny, pretože súper bol naozaj nebezpečný. Plán, ktorý sme si urobili, čo by mohol platiť na Trenčín, sme plnili a čakali sme na svoju príležitosť. Rozhodca ukázal cit pre hru a z brejku sme dali na 2:0, po krásnej individuálnej akcii Nagya. Dvojgólový náskok sme si už postrážili. Naši hráči sa zoznamujú s Fortuna ligou, je to rozdiel oproti druhej lige. Dnes prišlo 1800 ľudí. Hovorím vždy hráčom, hrajte zaujímavý futbal a ľudia budú na ten futbal chodiť."

Marián Zimen, tréner AS Trenčín: "Myslím si, že sme dnes odohrali slušný zápas. Boli tam aj dobré úseky hry, podľa toho, aký bol plán, aj keď sme ten zápas výsledkovo nezvládli, ale myslím si, že máme na čom stavať. Budeme ďalej pokračovať v procese. Súper bol efektívnejší a gratulujem trénerovi domácich k víťazstvu. Ideme ďalej. Moja šanca prevziať mužstvo prišla rýchlo, mal som dva dni na to, aby som pripravil mužstvo a ja som si ten zápas užil, neberiem do úvahy výsledok. Takáto šanca príde pre niekoho len raz za život. Ja som bol na to pripravený a teším sa na ďalšiu prácu. Nebudem teraz pozerať na tabuľku, ale pôjdeme ďalej. Jednoznačne mužstvo pôjde rýchlo hore."