29
D. Sváček
Zápas navštívilo 4338 divákov
Rozhodcovia: Peter Kráľovič, Erik Weiss, Tomáš Vorel

O prvý pokus sa postaral Václavík v 4. minúte, ale zo 17 metrov mieril vedľa. V 8. minúte sa favorizovaný DAC ujal vedenia. Center Szánthóa z pravej strany Ciganiks hlavou pripravil Nebylovi, ktorý z piatich metrov rozvlnil sieť - 1:0. Po góle Dunajská Streda držala loptu viac na kopačkách, kontrolovala zápas, ale do vyloženej šance sa nedostala. V 19. minúte po centri Geráta zakončil hlavou Pinte, lopta išla vedľa. O dve minúty neskôr pohrozil aj Verlinden, z 18 metrov lopta z jeho kopačky letela tesne nad. V 27. minúte DAC zdvojnásobil náskok. Krstovič dostal loptu na ľavej strane, prepracoval sa do pokutového územia, jeho strelu ešte Sváček vyrazil, ale dorážajúci Ciganiks už bol presný – 2:0. O dve minúty neskôr svoje strelecké schopnosti ukázal aj Švec, ktorý sa blysol strelou z diaľky, ale výborne zakročil Veszelinov. V 34. minúte Ciganiks parádne vysunul Krstoviča, ktorý postupoval sám na bránu z ľavej strany, pri jeho strele sa však zaskvel Sváček.

Druhý polčas začali lepšie hostia. V 51. minúte po rohovom kope hlavičkoval Andrič tesne nad bránku. V 53. minúte Pinteho nebezpečnú strelu z 22 metrov musel vyraziť Veszelinov. V 58. minúte DAC pridal tretí gól, keď Krstovič peknou prihrávkou vysunul Andzouanu, ten preskočil aj brankára Sváčeka a loptu poslal do prázdnej bránky - 3:0. O minútu neskôr mohli streliť hostia kontaktný gól, ale strela Šveca tesne minula bránku. V 64. minúte Dunajská Streda zvýšila vedenie. Sváček na "malú domov" nešťastne vybehol zo svojej bránky, loptu zle odkopol a zmocnil sa jej Krstovič, ktorý ho z 25 metrov preloboval - 4:0. V 67. minúte Liptovský Mikuláš znížil, keď strelu Šveca Veszelinov najprv vyrazil a odrazenú loptu Kačerík poslal do bránky – 4:1. V 79. minúte Flak dostal loptu na hranici pokutového územia a znížil na 2:4 z pohľadu hostí. Tí sa už na ďalšie góly nezmohli, do finále play off postúpil domáci DAC.

Joao Janeiro, tréner FC DAC: "Dnešný zápas dopadol pozitívne, lebo Liptovský Mikuláš prišiel hrať futbal. Je to z jeden mála klubov, ktorý v lige hrajú futbal. Aj preto na štadión zavítalo takmer päťtisíc divákov, ktorí videli šesť gólov. Som rád za mužstvo. Teší ma, ako k tomu hráči pristúpili."

Marek Petruš, tréner Lipt. Mikuláša: "Gratulujem domácim k víťazstvu. Prišli sme s cieľom neinkasovať, ale zrútil sa už v 8. minúte, keď sme dostali lacný gól. Vytvorili sme si viacero šancí, ale ak chceme uspieť, musíme byť v defenzíve lepši. V obrannej fáze sme dnes boli slabší a domáci zaslúžene vyhrali."