30
Ľ. Belko
Zápas navštívilo 5617 divákov
Rozhodcovia: Dušan Sedlák, Mária Súkeníková, Erik Weiss

text TASR/ Slovan nastúpil na posledný zápas majstrovskej sezóny bez štvorice De Marco, Kankava, Kašia a Rabiu, ktorá dostala skoršie dovolenky. Zdravotne stopercentne nie je v poriadku Vladimír Weiss ml. a preto začal stretnutie iba na lavičke náhradníkov. Hostia, pre ktorých bol duel generálka na utorkové semifinále play off o Európsku konferenčnú ligu proti Trenčínu, začali výborne. V 4. minúte Kaprálik na pravom krídle využil zaváhanie domáceho kapitána Božikova, naservíroval loptu ako na zlatom podnose pre Iľka, ktorý ju zblízka zasunul do bránky - 0:1. Slovan mohol odpovedať po úniku Zmrhala, český krídelník však tvrdou strelou minul cieľ. Ešte väčšiu príležitosť mal Barseghjan, ktorý z 20 metrov nečakane napriahol a nastrelil brvno žilinskej bránky. Neujala sa ani pätička S. Mráza, ktorej chýbala razancia. Proti MŠK to bol už 54. zápas Slovana v sezóne a tak nečudo, že jeho hráči mali ťažšie nohy a hlavami už boli viac na dovolenkách ako na trávniku. Hostia často podnikali nebezpečné výpady, po jednom z nich v 28. minúte poslal loptu do siete Kaprálik, gól však neplatil pre ofsajd. Žilinský útočník sa o chvíľu neskôr dostal do vyloženej šance po ďalšej hrúbke Božikova, no sám zoči-voči Chovanovi nastrelil len pravú žrď domácej bránky. Do tretice už sa "šošoni" tešili po tom, ako Ďuriš z diaľky výstavne trafil a Chovana vystavil len do pozície štatistu - 0:2. V nadstavenom čase prvého polčasu sa Slovanu podarilo znížiť, na konci peknej akcie S. Mráza bol Barseghjan - 1:2.

Domáci vstúpili do druhého polčasu s Čavričom a Greenom, ktorí nahradili na ihrisku Lovata s Holmanom. V 56. minúte zviedol Kaprálik bežecký súboj s Hrnčárom, víťazne z neho vyšiel krajný bek domáceho tímu. "Belasí" na rozdiel od prvého polčasu hrali v obrane koncentrovanejšie a v útoku trpezlivo čakali na svoju šancu. Tá prišla v 71. minúte, keď sa striedajúci Green dobre zorientoval v šestnástke a aj s prispením Kopasovho teču prekonal Belka - 2:2. Pár sekúnd po príchode na ihrisko mohol skórovať Weiss ml., ale žilinský brankár dobre zasiah l. Vyše päťtisícová divácka návšteva už ďalší gól nevidela, nič to však neubralo na jej majstrovskej radosti, ktorá vypukla po konečnom hvizde.

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Chceli sme vyhrať posledný zápas v sezóne, ktorý priniesol atraktívny futbal pre diváka. Mali sme však veľmi slabý prvý polčas, v tom druhom sa naša hra zlepšila. Hralo sa pred slušnou kulisou, Slovan sa raduje a tak by to malo byť. Som rád, že sa mužstvo po polčase vzchopilo a dokázalo aspoň vyrovnať. Cieľ sme splnili, získali sme titul. Pohár sa nám nepodarilo obhájiť, z čoho sme boli sklamaní, ale gratulujeme Trnave. Po celom roku sme všetci unavení, odohrali sme 54 zápasov, preto aj výkony boli kolísavé. Určitá kvalita tu je, ale aby sme si napĺňali naše sny, musíme sa poučiť z chýb pri transferovej politike a doplniť káder. Ten stačí na domácu súťaž, ale na Ligu majstrov podľa môjho názoru nie. Ja mám zmluvu platnú ešte mesiac, oficiálnu ponuku na jej predĺženie som nedostal a tým je povedané všetko. Uvidíme, čo bude v najbližších dňoch."

Ivan Belák, tréner Žiliny: "Remíza je zaslúžená. Ako sme mohli v prípade dotiahnutia niektorých brejkov vyhrať, tak sme na druhej strane mohli aj prehrať. Dnes to však chalani ´odmakali´, nechali na ihrisku všetko. Musíme dobre zregenerovať a pripraviť sa na play off proti Trenčínu. Nestretávali sme sa s ním teraz, ale súper určite pôjde do zápasu vo väčšej psychickej pohode. Vyhrával svoje zápasy v skupine o udržanie sa, zatiaľ čo nám sa v nadstavbe nepodarilo vyhrať ani raz."