35
A. Hrdina
Zápas navštívilo 133 divákov
Rozhodcovia: Kristián Micheľ, Branislav Hancko, Pavel Jánošík

text TASR/ Slovan bol ako istý majster v úlohe favorita, hoci nenastúpil v najsilnejšom zložení. Na trnavskom trávniku bol od začiatku nebezpečnejší, brankár Serede Chudý si v úvode poradil s dvoma šancami Greena aj zakončením Da Silvu po prihrávke Barseghjana. Posledný menovaný otvoril skóre v 34. minúte, keď v šestnástke zužitkoval prihrávku Lovata.

Hostia si po zmene strán poistili víťazstvo ďalšími dvoma gólmi, v 65. minúte pridal svoj druhý zásah v zápase Barseghjan, ktorému už nestihol zabrániť v skórovaní Šulek kĺzačkou. V 78. minúte uzavrel skóre striedajúci Mráz, ktorý na dva razy prekonal Chudého.

Vladimír Weiss st., tréner Slovana Bratislava: „Samozrejme, chceli sme vyhrať tento zápas po neúspešnom finále. V zostave bolo veľa zmien, prakticky 7-8 aj s brankárom. Hráčom, ktorí ťahali celý rok, som dal skoršie dovolenky, aj z pohľadu letnej prípravy, a aby si oddýchli vzhľadom na reprezentačné povinnosti. Niektorí vypadli zo zdravotných príčin, no je šanca, že sa Vasil Božikov, ktorý je chorý, na Žilinu vráti, rovnako Ivan Šaponjič sa po zranení možno symbolicky vráti na pár minút. Taktiež Aleksandar Čavrič možno so Žilinou dostane pár minút, ten je však po otrase mozgu, takže ak by existovalo akékoľvek riziko, určite by sme do toho nešli. Z tohto pohľadu som spokojný s výsledkom, boli sme lepším mužstvom. V prvom polčase sme mohli rozhodnúť skôr, mali sme tam tri-štyri vyložené šance, ktoré pri väčšej kvalite musíme využiť. Po prestávke mala Sereď dobrý vstup, vypracovala si jednu šancu a trafila žrď, my sme naopak prestali hrať a prehrávali sme stred poľa. Po striedaniach sa to trošku vylepšilo, prešli sme na 4-3-3 a zahustili sme stred, vytvorili sme si ďalšie príležitosti a Samuel Mráz to uzavrel na 3:0. Som spokojný aj s prístupom. Po tom dá sa povedať nešťastnom finále našlo mužstvo morálnu silu, chcelo vyhrať. Bolo tam veľa šancí a dve nepozornosti, ktoré súper nepotrestal.“

Juraj Jarábek, tréner ŠKF Sereď: „Gratulujem Vladovi k zisku titulu, majú najlepší tím a hrajú výborný futbal, k čomu je Slovan samozrejme predurčený kvalitou, finančnými prostriedkami a zázemím. Čo sa týka nás, tak musím dať klobúk dole pred chalanmi za celú sezónu. Dnes sme sa dozvedeli, že hráme doma play-off so Žilinou, no sám sa obávam, ako to celé bude. V klube pretrvávajú problémy a je strašne ťažké hráčov motivovať. Dnes to vyvrcholilo katastrofálnym prvým polčasom, takto by prístup hráčov nemal vyzerať. Na druhej strane to chápem, končia im zmluvy a nevedia, čo bude. Každý súboj bol prehratý, nedostupovali sme, bolo to bez emócie.“