Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 5068 divákov
Rozhodcovia: Ivan Kružliak, Ján Pozor, Daniel Poláček
Informácie k zápasu

text TASR/ Dunajská Streda bleskovo otvorila skóre. V 2. minúte sa Blackman predral do pokutového územia z pravej strany, loptu obrancovia stihli vykopnúť, ale až k Dimunovi, ktorý ju z 20 metrov poslal do brány – 1:0. V 6. minúte bolo vyrovnané, keď Domonkos vysunul Bobčeka, ktorý prešiel na pravej strane, posunul loptu Regálimu a ten z 10 metrov nezaváhal – 1:1. V 20. minúte už hostia viedli, keď Mojžiš poslal loptu hlavou do brány – 1:2. Zápas mal naďalej výborné tempo, nebezpečnejší boli hlavne Ružomberčania. V 33. minúte Domonkos z rohu poslal center na bránu, zakročiť musel Veszelinov. V 42. minúte bol blízko ku gólu aj DAC, Sharaniho spätnú prihrávku poslal na bránu Dimun, ale Krajčírik bol pripravený. V nadstavenom čase prvého polčasu mohol opäť skórovať Regáli, ktorý išiel sám na bránu, obišiel aj obrancu Kružliaka, ale v stopercentnej šanci prestrelil bránu.

Domáci tréner chcel oživiť hru svojho mužstva dvojitým striedaním. V 55. minúte Davis prešiel na ľavej strane, spätnú prihrávku Moumou poslal na bránu, ale Krajčírik bol na mieste. O minútu neskôr Brunetti vyslal tvrdú strelu z 35 metrov, zasahovať musel opäť Krajčírik. DAC vyvíjal na svojho súpera tlak, dostal sa aj pred bránu, ale do vyloženej šance nie. V 76. minúte Ružomberok zvýšil svoje vedenie. Fabiš vnikol do šestnástky z pravej strany a jeho prihrávku Bobček pätičkou poslal do siete - 1:3. V 80. minúte boli Ružomberčania opäť blízko ku gólu, keď centrovanú loptu hlavou poslal tesne vedľa Bobček. V 84. minúte Krstovič v pokutovom území z ostrého uhla vystrelil, Krajčírik už mal loptu v ruke, no vypadla mu z nej a skončila v bráne – 2:3. DAC-u sa už v závere napriek snahe nepodarilo vyrovnať.

Joao Janeiro, tréner DAC: "Gratulujem Ružomberku k druhému miestu. Mužstvo, ktoré strelí viac gólov, si zaslúži vyhrať."

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Do zápasu sme išli s tým, že chceme vyhrať. So šťastím sa nám to podarilo. Začiatok sme nezachytili, mali sme veľa nepresných prihrávok, domáci išli zaslúžene do vedenia. Veľmi ma prekvapili moji chlapci, ako vedeli zareagovať na zápas a otočiť. V šatni sme si povedali, čo sme robili zle, a aby sme dali aj gól. Dali sme to cez Bobčeka. Musím pochváliť domácich, pred našou bránou bolo veľmi horúco. Prežívali sme ťažké chvíle, lietali centre. Koniec sme zvládli aj so šťastím, i keď domáci dali šťastný kontaktný gól. Chcel by som popriať chalanom oddych, lebo pracovali celú sezónu vynikajúco. Urobili sme veľký úspech s hráčmi a s ľuďmi v klube a som nesmierne šťastný."