84
M. Chudý
Zápas navštívilo 347 divákov
Rozhodcovia: Dušan Sedlák, Juraj Halíček, Simeon Vass

text TASR/ Oba tímy pred stretnutím dlho nepoznali pocit víťazstva. Žilina nezískala tri body v nadstavbovej časti ani raz, Sereď vyhrala iba v 1. kole. Víťazný pôst napokon po vzájomnom meraní síl predĺžili. Mužstvá hrali ofenzívne, no väčšie príležitosti mali v úvode hostia. V 20. min mohol otvoriť skóre Cobnan po centri Jureškina, ale brankár Belko sa vyznamenal. Stredopoliar z Nigérie však sieť napokon rozvlnil o štrnásť minút neskôr a pripísal si prvý presný zásah v súťaži. "Žlto-zelení" chceli odpovedať rýchlo a zintenzívnili snahu v útoku. Ešte do prestávky trafil priestor medzi žrďami Serede Jambor, no brankár Chudý strelu zneškodnil.

Vyrovnávajúci gól však prišiel ihneď v prvej minúte po zmene strán. Iľko poslal pas do šestnástky, našiel Ďuriša a bolo 1:1. Za nerozhodného opäť prevzali iniciatívu hostia. Belko musel v 53. min zlikvidovať pokus, ktorý vyslal Yao a o štyri minúty mal prácu aj pri snahe Cobnana. Po hodine hry si vypracovali veľkú šancu opäť Žilinčania, no Chudý ukázal svoje kvality po strele striedajúceho Sauera.

PETER ČERNÁK, TRÉNER MŠK ŽILINA: "Dnešná remíza ma mrzí o to viac, že už pred zápasom sme boli dohodnutí s vedením, že pôjde o môj posledný duel na lavičke MŠK. Mrzí ma to ale najmä kvôli chalanom, že sa nám opäť nepodarilo zlomiť tú nepriaznivú sériu. V prvom polčase sme hrali veľmi dobre, mali sme veľa príležitostí, no "deku" na nás bolo stále cítiť a vidieť najmä v zakončení. Neodkázali sme premeniť vyložené šance, a naopak, súper udrel z rýchleho protiútoku. Po zmene strán sme sa upokojili a vyrovnali hneď v úvode. Potom sa však strhol súboj zo strany na stranu, keď nás viackrát podržal Ľubo Belko a my sme zas naše šance nedotiahli do gólu. Opäť nám to nechcelo padnúť ani zblízka ani zďaleka. Rovnako ani nohou ani hlavou. Som rád, že aspoň Dávid Ďuriš to dokázal čiastočne prelomiť. Trochu sa nám následne hralo ľahšie. I keď musím povedať, že niektorí chalani hrali po chorobe a som im naozaj vďačný za to, ako to odmakali. Moje želanie bolo, aby nám posledný duel pod mojím vedením vyšiel, no veľmi ma mrzí, že sa to nepodarilo. Chalani si každopádne zaslúžia väčší rešpekt a väčšiu podporu verejnosti."

JURAJ JARÁBEK, TRÉNER ŠKF SEREĎ:  "Klasicky v Žiline sa hral veľmi dobrý futbal, pretože umelá tráva to umožňuje. V prvom polčase sme pozorne bránili a hrozili z brejkov, jeden sme premenili. V druhom polčase sme nešťastne inkasovali, potom sme mali štyri veľké šance a boli sme lepší, takže konečná remíza sa nám máli. Žilina hrá to svoje, ja obdivujem tých chalanov. Ich systém je neskutočne dobrý a hráči im tu budú rásť. Zaslúžia si ale viac divákov, väčšiu podporu, pretože futbal je číslo jeden. Zaslúžia si, aby ľudia nezanevreli na futbal."