Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 6290 divákov
Rozhodcovia: Erik Gemzický, Milan Štrbo, Martin Vitko
Informácie k zápasu

text TASR/ Slovan mohol otvoriť skóre už v 6. minúte, keď Lovatov center z ľavej strany poslal Hrnčár na bránu z prvej, ale Veszelinov bravúrne zakročil. V 12. minúte pohrozil strelou z diaľky aj Green, ale loptu poslal nad. V 15. minúte mal ďalšiu šancu Pauschek, ktorý výborne nabehol na center Božikova a hlavou poslal loptu na bránu, ale Veszelinov bol opäť pripravený. V prvej dvadsaťminútovke boli aktívnejší hostia, držali loptu viac na kopačkách, kým DAC sa viac zameriaval na defenzívu. Prvá strela Dunajskej Stredy prišla v 19. minúte, ale Ciganiksov pokus Chovan kryl. O dve minúty neskôr pohrozil opäť Slovan, keď po dlhej prihrávke mohol postupovať na bránu Green, popri Pintovi stihol aj vystreliť, ale brankár Veszelinov loptu kryl. V 36. minúte zahral Lovat priamy kop z 23 metrov, ale loptu poslal nad. O tri minúty neskôr po centri Balogha stiahli v pokutovom území. Rozhodca Gemzický po preskúmaní videa však pokutový kop nenariadil. Veľkú šancu na skórovanie mal v 44. minúte aj Krstovič, ale jeho strelu Chovan chytil. V prvej minúte nadstaveného času udrela Dunajská Streda, keď po centri Verlindena poslal Balogh loptu hlavou do siete – 1:0. Hneď v ďalšej minúte mohol pridať druhý gól aj Ciganiks, ale jeho strela letela tesne vedľa.

Druhý polčas začali lepšie hostia, držali viac loptu na kopačkách, ale do vyloženej šance sa nedostali. V 51. minúte nastrelil Krstovič bočnú sieť, neskôr aj Szánthó poslal loptu vedľa. V 70. minúte viedol DAC už dvojgólovým rozdielom. Prihrávku Balogha pred bránu  poslal na bránu Krstovič, Chovan ešte nohou vyrazil, následne však Krstovič poslal loptu do siete – 2:0. Tréner Weiss reagoval ďalšími striedaniami, rovno troma hráčmi, ale Slovan bol naďalej bez šanci. Napokon sa výsledok nezmenil, DAC zdolal Slovan dvojgólovým rozdielom.

Joao Janeiro, tréner DAC: "V prvom rade by som chcel zagratulovať Slovanu k titulu. Keď niekto vyhrá titul štyri kolá pred koncom, treba mu gratulovať. Bol to ťažký zápas, proti excelentnému súperovi. Prvých 25-30 minút Slovan dominoval, ale to bola naša stratégia, potom sa nám podarilo do polčasu skórovať. V druhom polčase sme išli s cieľom, aby sme podržali loptu na kopačkách a to sa nám podarilo. Hráči si dnes zaslúžili, aby triumfovali. Som presvedčený, že keď budú takto bojovať, budú lepší hráči. Z takýchto zápasov sa môžu učiť a dnes to dokázali. Chcel by som vyzdvihnúť fantastickú atmosféru, dnes sme hrali aj za fanúšikov.

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "Gratulujem domácim, dá sa povedať, že k zaslúženému víťazstvu. Ľudia videli výborný futbal. My sme hrali veľmi dobre v prvom polčase, mali sme aj štyri príležitostí, ale keď nedáme gól, nemôžeme myslieť na dobrý výsledok. Potom dal súper gól do kabíny. V druhom polčase sme hrali rovnako, ale domáci mali systém v defenzíve. V prvom polčase sme s tým ešte vedeli poradiť, ale v druhom už nie a domáci skórovali aj druhýkrát. Gratulujem Dunajskej Strede k výkonu a víťazstvu. Po prvom polčase sme mali jednoznačne vyhrať, ale futbal je o góloch."