30
Ľ. Belko
Zápas navštívilo 2701 divákov
Rozhodcovia: Ivan Kružliak, Peter Bednár, Daniel Poláček

text TASR/ Zápas sa poriadne ani nezačal a DAC už viedol 1:0. V druhej minúte Verlinden prešiel na ľavej strane, jeho prízemný center dokopol do brány RegőSzánthó – 1:0. Pre maďarského stredopoliara to bol prvý gól v drese Dunajskej Stredy. V 6. minúte mohlo byť vyrovnané, keď z 22 metrov Myslovič trafil ľavú žrď. V 13. minúte však DAC zvýšil vedenie. Verlinden pripravil loptu Ciganiksovi, ktorý z 25 metrov aj s prispením teču Mysloviča trafil do brány – 2:0. O šancu Žiliny sa postaral v 21. minúte Ďuriš, ktorý po centri Owusua hlavičkoval tesne vedľa. Napriek dvojgólovému manku Žilinčania hrali aktívnejšie, držali loptu viac na kopačkách. Do šance sa dostala Dunajská Streda aj v 32. minúte, keď Ciganiksov center poslal Krstović hlavou tesne nad. V 41. minúte si hráči DAC zahrali aj biliard, keď najprv z hranice pokutového územia Dimun, následne odrazenú loptu aj Verlinden poslal na pravú žrď.

Druhý polčas aa niesol v rovnakom duchu ako prvý. Žilina naďalej držala loptu na kopačkách, herne prevyšovala Dunajskú Stredu, ale do šance sa nedostala. O prvú šancu sa postaral Dimun v 59. minúte, ale jeho strela z hranice pokutového územia letel tesne nad. O dve minúty neskúr pohrozil aj Ďuriš, ale bol nepresný.  V 85. minúte po centri Davisa hlavičkoval na bránu Balogh, ale Belko bravúrne chytil. Ku koncu sa už skóre zápasu nemenil, Dunajská Streda dosiahla jubilejné 300. víťazstvo v najvyššej slovenskej súťaži.

JOAO JANEIRO, TRÉNER DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA: "Som rád za výkon svojich hráčov, aj my sme mali svoju stratégiu. V prvom polčase pri dvojgólovom vedení sme mali obrovskú šancu na tretí gól. V druhom polčase sme mali veľa priestoru na ďalší gól, len chýbala finálna fáza. Dôležité je, že sme vyhrali a udržali sme si čisté konto. Dokázali sme to proti Žiline, ktorá dáva veľa gólov. Teší ma, že sme dosiahli 300. víťazstvo DAC-u v najvyššej súťaži."

PETER ČERNÁK, TRÉNER MŠK ŽILINA: "Mali sme problémy so zložením zostavy, vypadli nám strední aj krajní obrancovia a museli sme improvizovať. Kubo Paur tak nastúpil na stopérovi, hral tam aj vo finále pohára a aj dnes to tam dokázal dirigovať. Bolo to potrebné skrz jeho futbalový kumšt a skúsenosti. Vedeli sme, že Dunajská Streda má silné individuality v útoku, čo sa aj ukázalo, lebo hneď v úvode sme inkasovali. Zase... Mali sme šancu na vyrovnanie, ale trafili sme žrď a, naopak, súper išiel do dvojgólového vedenia po tečovanej strele. Vedeli sme, ako hrá Dunajská Streda smerom dozadu, dostali sme súpera do jeho typického defenzívneho postavenia. Chalani sa tlačili do ofenzívy, mali sme prevahu. V 13. minúte prehrávať vonku dvojgólovým rozdielom je ťažké na hlavy, navyše v našej situácii. Cením si, že chalani hrali do konca a makali. Verím, že sa to otočí a prinesie to vytúžený výsledok. Väčšina chalanov zažíva takúto situáciu premiérovo. Potrebujeme zdvihnúť hlavy v najbližších zápasov."