1
Ľ. Kamenár
Zápas navštívilo 380 divákov
Rozhodcovia: Erik Gemzický, Tomáš Vorel, Adam Jekkel

text TASR/ Od úvodných minút sa hrala obojstranne vyrovnaná partia. Na oboch stranách stáli pozorné defenzívy, strelecké príležitosti sa rodili len veľmi ťažko. V 12. min sa po Jureškinovej prihrávke v dobrej pozícii ocitol Radič, strelou cez hlavu mieril tesne mimo. Na opačnej strane v 21. min Azevedo sprava odcentroval, Ramadan z 13 m bránu netrafil. V 29. min predviedli hostia šikovnú kombináciu s nevydarenou koncovkou Ramadana. V 37. min skúšal šťastie prízemnou strelou spoza šestnástky Dias, Kamenárovu bránu však netrafil. V závere prvého dejstva pálil vysoko nad Kozák.

Po zmene strán sa postupne začali presadzovať hostia. V 55. min sa ešte domáci kapitán Morong šikovne predral ku strele z hranice šestnástky, avšak bránu tesne minul. Po hodine hry mohol otvoriť gólový účet Grič, Chudým vyrazenú strelu nedokázal dopratať do siete Kozák. Od tohto momentu hostia stupňovali svoj tlak. V 64. min mal istý gól na kopačke Azevedo, ale Chudý skvelým spôsobom zachránil. V 69. min po preskúmaní situácie VARom a ruke Diasa kopali Spartakovci pokutový kop. Nasledovala kuriózna situácia, Savvidis si v priebehu dvoch minút až trikrát postavil loptu na biely bod. Ani dva rozhodcom neuznané pokusy ho nevyviedli z miery, úspešný bol aj na tretíkrát a hostia sa ujali vedenia. Skóre sa opäť menilo v 82. min, šikovnú kombináciu hostí zakončil parádnou strelou pod brvno Bamidele  - 0:2. Po dobrom výkone v druhom polčase si tak tri body odniesli hostia.

Juraj Jarábek, tréner Serede: "Prvý polčas nemala Trnava nič. Mali sme nejaké brejky, škoda Radičových nožničiek. Zlom nastal, keď Trnave pomohol VAR. Kopala penaltu, ktorú nikto nevidel. Keď chceme byť úspešní s Trnavou, musíme hrať aktívne dopredu."

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Nemali sme dobrý začiatok stretnutia. Bolo to pomalé, preto som pristúpil k striedaniu už do polčasu. Druhý polčas bol z našej strany už oveľa lepší. Ukázala sa naša kvalita a výsledok mohol byť ešte krajší. Dnes nám vyšli striedania, ktoré priniesli oživenie hry."