22
D. Veszelinov
Zápas navštívilo 6134 divákov
Rozhodcovia: Boris Marhefka, Branislav Hancko, Tomáš Vorel

text TASR/ Funkcionári domáceho klubu zagratulovali pred úvodným výkopom k okrúhlym narodeninám Jozefovi Valovičovi (70 rokov) a Róbertovi Vittekovi (40), Vladimír Weiss ml. si prevzal cenu pre najlepšieho ligového hráča za mesiac marec. Hráči Slovana nastúpili v špeciálnej farebnej kombinácii dresov s cieľom prvýkrát v sezóne zdolať súpera zo Žitného ostrova.

Boli to však hostia, ktorí sa po kombinačnej akcii ocitli v prvej príležitosti. V 6. minúte hlavičkoval Szánthó po centri Nebylu slabo, Chovan bol pripravený a loptu skryl do rukavíc. Zakrátko sa do dobrej palebnej pozície dostal Pinto, brankár Slovana si poradil aj s jeho pokusom. "Belasí" pôsobili v úvode ospalým dojmom, prvú šancu si vypracovali až v 21. minúte. Šaponjič po nábehu do šestnástky nebezpečne vystrelil, Veszelinov podržal svoj tím. O šesť minút neskôr obrana DAC neodvrátila loptu, na hranici pokutového územia sa do nej oprel Zmrhal a strelou k žrdi zaznamenal už svoj ôsmy ligový gól v tejto sezóne - 1:0. Hostia ani po inkasovanom góle neupustili od aktívnej hry. V 36. minúte však tiesnený Verlinden nemal priestor na kvalitné zakončenie a v prvom polčase to ešte skúsil Szánthó. Kankava si jeho strelu takmer zrazil do vlastnej siete, ale Gruzínec napokon situáciu zachránil.

Slovan mal raketový vstup do druhého polčasu, druhý gól pridal už po 24 sekundách. Centrovanú loptu od Mustafiča si v šestnástke spracoval Rabiu a nedal Veszelinovovi šancu - 2:0. Slovan mal navrch, v 58. minúte sa v roli asistenta opäť ocitol Rabiu, po ktorého prihrávke pridal tretí gól domácich Mustafič - 3:0. Štvrtý mal na kopačke Šaponjič, po centri Čavriča však z pár krokov napálil loptu iba do brvna. Hostia nenadviazali na sympatický výkon z prvého polčasu. Skorigovať nepriaznivé skóre mohol Ciganiks, ale pred Chovanom volejom tesne minul bránku. Podarilo sa to až Dimunovi v nadstavenom čase - 3:1.

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Odohrali sme ťažký zápas, ktorý sme túžili vyhrať. Prvý polčas sme hrali pod naše možnosti, ale nepanikárili sme. Hráčom som v šatni povedal, aby zo seba zhodili stres a nepremýšľali o tom, že už dnes môžu byť majstri. Vstup do druhého polčasu bol dobrý, dali sme rýchlo na 2:0 a potom sme pridali aj tretí gól. Za druhý polčas sme si zaslúžili vyhrať, no v prvom bola lepšia Dunajská Streda, ktorá má rýchlostné typy hráčov. S druhým polčasom a výsledkom som spokojný. Ideme ďalej, už v piatok v Ružomberku môžeme rozhodnúť o titule. Stačí nám bod, ale máme vykartovaných hráčov Barseghjana a po dnešku aj Vlada (Weissa - pozn.). Rešpektujem silu Ružomberka, najmä v domácom prostredí. Musíme sa dobre pripraviť."

Joao Janeiro, tréner Dun. Stredy: "Bol to veľmi dobrý a zaujímavý zápas. Polčasový výsledok 0:1 bol pre nás sklamaním, lebo sme si vytvorili niekoľko šancí. Spravili sme však jednu chybu a tú Slovan potrestal. Vstup do druhého polčasu bol z nášho pohľadu zlý, stratili sme loptu a inkasovali sme druhý gól. Potom sme už išli za výsledkom. Bolo to otvorené, mohlo sa to skončiť 4:0, ale aj 3:2 alebo 5:2. Slovan nás potrestal za naše chyby a nevyužité šance."