35
I. Krajčírik
Zápas navštívilo 105 divákov
Rozhodcovia: Michal Očenáš, Jakub Košecký, Simeon Vass

text TASR/ Už v druhej minúte zápasu po autovom vhadzovaní lopta preletela cez šestnástku Serede a Rymarenko ju z voleja umiestnil od brvna do siete - 0:1.  V ôsmej minúte mohlo byť vyrovnané, ale Košťál po prihrávke z pravej strany tesne minul bránku Ružomberka. V 16. minúte rozohrávali hostia priamy kop a Rymarenko priťukol Madleňákovi, ktorý prepálil múr aj brankára Chudého – 0:2. O dve minúty neskôr išiel Rymarenko do úniku sám proti Chudému a ten vyrazil na rohový kop. Rozhodca avizoval loptu pre domácich, brankár Serede sa však priznal, že loptu tečoval. Sereď bola blízko zníženiu skóre, ale Fábryho strela v 23. minúte mierila iba do brvna, do bránky ju nedokázal doraziť ani Jureškin z druhej vlny. Päť minút pred koncom prvého polčasu sa na obranu Serede rútili Regáli a Boďa, prvý menovaný vymyslel prihrávku na Boďu a ten nedal Chudému šancu – 0:3. Gólu sa minútu pred polčasom dočkala aj Sereď, lopta sa po autovom vhadzovaní dostala k Mateusovi a ten spoza šestnástky mieril presne a prekonal Krajčiríka.

Do druhého polčasu  tréner Jarábek poslal na ihrisko troch nových hráčov, ale bol to stále Ružomberok, ktorý bol nebezpečný. Keď v 74. minúte dostal druhú žltú kartu domáci Fábry, dohrávala Sereď v oslabení a šance na čo i len bod sa jej výrazne vzdialili. Výsledok z prvého polčasu sa už nezmenil.

Juraj Jarábek, tréner Serede: "Mali sme katastrofálny vstup do duelu, prehrávali sme každý súboj. Zmeny v polčase nám pomohli, ale prišlo vylúčenie. Nemalo sa to stať, ale Ružomberok bol lepší a zaslúžene si vezie tri body."

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Vstup do zápasu sme mali fantastický, strelili sme dva góly. Rozhodla agresivita v pokutovom území. Následne sme mohli pridať ďalší gól. Vedeli sme o sile Serede na krídlach, dali sme si na to pozor. Pridali sme tretí gól po spolupráci Regáliho s Boďom a až následne prišla zbytočná strata a inkasovali sme. Zápas sme dotiahli do víťazného konca a Sereď sme porazili tretíkrát v ročníku."