35
I. Krajčírik
Zápas navštívilo 462 divákov
Rozhodcovia: Ivan Kružliak, Milan Štrbo, Adam Jekkel

text TASR/  Do zápasu lepšie vstúpili Ružomberčania a brankár MŠK Belko mal od úvodu plné ruky práce. V 3. minúte si poradil s hlavičkou Domonkosa, po štvrťhodine hry vytlačil aj výstavnú strelu kapitána hostí Masla, ktoré smerovala do ľavého horného rohu. Až v 20. min dokázali pohroziť aj domáci, Maslo v poslednej chvíli zakročil po centri Rusnáka na nabiehajúceho Paura. Ružomberok bol v prvom polčase jednoznačne lepší tím, no chýbala mu efektivita v koncovke. V 25. min sa Boďa dostal k odrazenej lopte a strelou zvnútra šestnástky len o milimetre minul žilinskú bránu. V 30. min zahodili hostia tutovku, keď Regáli prihral pred bránu Domonkosovi a ten netrafil ideálne loptu.

"Šošoni" v závere prvého a na začiatku druhého polčasu ožili, no ich ofenzívna snaha bola jalová. V 55. min sa dočkali gólu Ružomberčania, obranca Kopas spravil v obrane obrovskú chybu a dal možnosť Boďovi, ktorý strelou spoza šestnástky zakončil presne k žrdi - 0:1. Žilina odpovedala šancou Kaprálika, ktorý hlavičkou tesne minul bránu hostí. V 65. min sa ocitol v sľubnej pozícii Paur, no preváhal správny moment na strelu. Hostia mohli zvýšiť náskok v 73. min, keď striedajúci Gerec dvakrát zakončil a jeho druhá strela sa obtrela o brvno. Domáci v závere v snahe vyrovnať vsadili všetko vabank, v nadstavenom čase však prepadli vzadu a "Ruža" zvládla prečíslenie 3 na 2 na jednotku, keď víťazstvo spečatil Regáli - 0:2.

PETER ČERNÁK, TRÉNER MŠK ŽILINA: "Súper sa na nás dnes dobre pripravil. Zanalyzovali si naše predchádzajúce zápasy a vedeli, že sme mali problém s rozohrávkou. Nechceli sme hrať cez stred, no práve tade sme to ťahali a potom sme sa nedostali k tomu, čo sme chceli a čo nám vychádzalo predtým. Po polčase sme preto museli reagovať. V prvom polčase sme to ustáli vzadu aj so šťastím, no po zlepšenom vstupe do druhého dejstva sme počas našej dominancie a lepšej pasáži inkasovali po katastrofálnej chybe. Dnes to určite nebolo o predošlej repre pauze, celý týždeň sme sa poctivo pripravovali, ale jednoducho to nevyšlo. Po takomto stretnutí sa ťažko hľadajú slová, musím si to lepšie pozrieť a vyhodnotiť to. To, čo sme ukázali v prvom dejstve, nie je naozaj pre nás dobrá vizitka."

PETER STRUHÁR, TRÉNER MFK RUŽOMBEROK: „Mám veľkú radosť. Predviedli sme fantastický vstup. Hráči plnili taktické pokyny do bodky. Za prvý polčas sme mohli streliť tri - štyri góly. Vychádzali nám pressingové situácie, len ma mrzí, že sme neboli efektívnejší. V druhom polčase súper preskupil rady, my sme si počkali, dali gól a v závere pridali ešte jeden."