Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 574 divákov
Rozhodcovia: Michal Smolák, Milan Štrbo, František Ferenc
Informácie k zápasu

text TASR/ V prvom polčase sa hral svižný futbal s viacerými streleckými pokusmi na oboch stranách. Domáci sa do sľubnej šance dostali v 5. minúte, keď sa po strele Minárika dostal k hlavičke Paur, ale netrafil bránku. Domáci nešli do vedenia ani v 24. minúte po strele Jánošíka, ktorý trafil hornú žŕdku s následným odrazom na bránkovú čiaru. Po polhodine hry s k nebezpečnej strele dostali aj hostia, ale Krstovič trafil iba bočnú sieť. Do konštrukcie bránky hostí trafil v 39. minúte aj Ďuriš, no gól padol na opačnej strane. V 43. minúte hostia získali loptu a Verlinden po rýchlej akcii otvoril skóre aj s jemným tečom domáceho hráča - 0:1.

Žilinčania nepoľavili a v 56. minúte vyrovnali, keď na center Minárika zareagoval kapitán Paur a hlavičkou prekonal brankára Ferreiru - 1:1. Už o šesť minút domáci viedli. Iľko si v šestnástke hostí poradil s dvoma súpermi a Kaprálik zblízka využil jeho prihrávku - 2:1. V 70. minúte boli Žilinčania blízko k tretiemu gólu, avšak Ferreria a Ciganiks dvakrát zastavili loptu na bránkovej čiare. Rovnako ako v prvom polčase, aj v druhom hostia skórovali v jeho závere. O deľbe bodov rozhodla technická strela Moumoua z nadstaveného času, na ktorú brankár Žiliny Belko nedosiahol.

PETER ČERNÁK, TRÉNER MŠK ŽILINA: "Stratiť výhru a inkasovať v poslednej minúte mrzí dvojnásobne. Otočili sme proti Dunajskej Strede ťažký zápas, kde sme prehrávali po polčase, ale v druhom dejstve sme zlepšili hru a dali dva rýchle góly. Mali sme to potvrdiť tretím gólom po obrovskej šanci. Tam sa to zlomilo. Také šance sa musia premieňať, lebo potom sa môže stať to, čo sa aj stalo v 90. minúte. Súper začal viac riskovať, dostal nás pod tlak. Nedostúpili sme hráča s loptou a ten strelil gól mesiaca, ak nie gól roka... Dnes sme mali veľké množstvo príležitostí aj vďaka skvelým individuálnym akciám chalanov v krídelných priestoroch. Rovnako mal niečo aj súper, keďže hráme vzadu rizikovo. Systém na troch stopérov nám zafungoval proti Seredi, aj dnes sme tam mali veľmi dobré pasáže. Ukazuje nám to, samozrejme, ešte aj diery a slabiny, potrebujeme na tom popracovať. Aj keď sme neprehrali niekoľko zápasov po sebe, víťazná emócia je pre nás, pre ďalšiu prácu dôležitá. Pred reprezentačnou prestávkou je remíza po takomto priebehu veľkým sklamaním."

JOÃO JANEIRO, TRÉNER FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA: "Pre divákov to musel byť zaujímavý zápas s množstvom šancí na oboch stranách. My sme mali viac šancí, ale nevyužili sme ich. Ako to býva, prišiel trest. Bojovali sme do konca a krásnym gólom sme aj vyrovnali. Mužstvo chválim za snahu, že sa dobre adaptovalo na terén. Zaslúžili sme si viac šťastia. Keby sme pri toľkých príležitostiach prehrali, tak by to bolo zlé a nezaslúžené. Takto je to také horko-sladké."