Detail zápasu

O udržanie sa - 2. kolo
sobota 12.03.2022, 15:00 | FK Senica
2:1
(1:0)
Góly
Domáci
Hostia
Karty
Domáci
Totka (87“)
Hostia
Zostavy
Rozostavenie
1
H. Ravas
14
L. Kučera
4
P. Pavlík
3
M. Mihal
15
V. Svoboda
23
M. Totka
21
G. Halabrín
20
J. Buchel
33
J. Piroska
6
F. Oršula
16
M. Jurdík
14
D. Tosevski
79
S. Gembický
10
I. Žofčák
16
M. Begala
7
T. Oshima
9
M. Marcin
18
A. Mendez
19
M. Ranko
17
F. Vaško
38
J. Kotula
12
A. Kožuchar
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 273 divákov
Rozhodcovia: Erik Gemzický, Dušan Štofik, Andrej Hrmo
Informácie k zápasu

text TASR/ Seničania nastúpili proti Michalovciam s odhodlaním získať aspoň nejaké body. Prvú strelu vyslal  hosťujúci Žofčák z priameho kopu, Ravas loptu kryl. Domácim sa podarilo dostať do vedenia už v 5. minúte, po prieniku kapitána Pirosku do 16-ky a jeho prihrávke sa obranca Svoboda ocitol zoči-voči Kožucharovi a ľavačkou poslal loptu za jeho chrbát. V ďalšom priebehu mali Michalovčania viac loptu na svojich kopačkách, domáci hrozili brejkovýmu situáciami. Obrovskú možnosť na vyrovnanie mali hostia v 28. minúte, keď po hlavičke Begalu Ravas na brankovisku loptu vyrazil a ďalšia dorážka trafila domáceho obrancu. Domáci pohrozili ešte v 43. minúte po brejkovej situácii, keď zakončoval po prihrávke Jurdíka Piroska vedľa.      

Druhý polčas priniesol vyrovnaný priebeh, pričom loptu mali viac na svojich kopačkách domáci. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 51. minúte, keď v 16-ke dostal priestor Kanu a strelou k pravej žrdi vyrovnal. Domácich to však nerozhodilo a o päť minút opäť viedli. Piroska vysunul Jurdíka a ten nezaváhal. O dve minúty mohol padnúť gól do siete hostí. Po rohovom kope zakončoval Mihál, brankár Kožuchar výborne zasiahol. Hostia si vypracovali ešte šancu v 70. minúte, keď po rohu Žofčáka hlavičkoval Kanu, no Ravas bol na svojom mieste.

Pavel Šustr, tréner FK Senica: "Musím mojich hráčov pochváliť, ako odohrali tento zápas, dali do toho celé srdce. Dnes sme to postavili na slovenských a českých hráčoch, ktorí majú väčší vzťah ku klubu, k regiónu. Ideme ďalej..."      

Miroslav Nemec, tréner MFK Michalovce: "Všetci vieme, v akom stave sa nachádza Senica. Preto ich obdivujem, aký hrajú futbal, ako bojujú a je vidieť, že futbal milujú. V našom klube funguje všetko ako má. Napriek tomu sa hanbím, aký výkon hráči podali, ako pôsobili na ihrisku. Neuvedomujú si, za čo hrajú a čo riskujú."

Základné štatistiky
435Prihrávky466
95Vyhraté súboje112
3Strely na bránku6
2Ofsajdy1
19Fauly13
5Zákroky brankára1