29
D. Sváček
Zápas navštívilo 485 divákov
Rozhodcovia: Peter Kráľovič, Andrej Hrmo, Matej Zemko

text TASR/ Domáci sa ujali vedenia už v 5. minúte, keď Zubairu a Ikoba pripravili šancu v šestnástke Azangovi a ten spomedzi brániacich protihráčov otvoril skóre. Trenčín potom premárnil veľkú príležitosť na zdvojnásobene svojho náskoku, Pires trestuhodne prekopol prázdnu bránku. Odpoveď stihla prísť ešte do prestávky, v 41. minúte korunoval zvýšenú aktivitu hostí Pinte, ktorý po centri Krčíka úspešne zakončil akciu dvoch proti dvom.

Po zmene strán si iniciatívu prinavrátili Trenčania. Po necelej hodine hry striedajúci Soares odcentroval z ľavej čiary, na zadnej žrdi Ikoba hlavičkoval vo vyloženej možnosti nad brvno. Tentoraz to AS až tak nemuselo mrzieť, v 63. minúte sa opäť dostali do vedenia. Azango sa z pravého krídla preštrikoval cez stred až do šestnástky, aj tam mu hostia dopriali príliš veľa priestoru a technickou strelou na zadnú žrď upravil svojím druhým gólom v zápase na 2:1. Ani tento stav však domáci neudržali. Azango nevyužil šancu na hetrik, na opačnom konci ešte Kukučka vyrazil hlavičku Pavúka, ale v 82. minúte už kapituloval. Vyrovnanie Liptovskému Mikulášu zariadili striedajúci futbalisti, Laura odcentroval z pravej strany, lopta sa od brániaceho hráča odrazila k Švecovi, ktorý prekonal Kukučku.