1
P. Lukáč
Zápas navštívilo 102 divákov
Rozhodcovia: Marián Ruc, František Ferenc, Jakub Košecký

text TASR/  Už v 2. minúte duelu sa k strele dostal Haša, jeho pokus z vnútra šestnástky vyrazil pred seba brankár Lukáč. Sereď mohla skórovať aj v 9. minúte, keď v šestnástke Cobnana umne našiel Košťál, ale prvý menovaný napálil loptu iba do Lukáča. Do vedenia však išli hostia, keď, po chybách v obrane našiel v 10. minúte Grozdanovski v šestnástke Suľu a ten nedal Chudému šancu – 0:1. Po góle boli aktívnejší domáci hráči, ale nevytvorili si žiadnu nebezpečnú príležitosť a prvé dejstvo tak vyhrali hostia.

Úvod druhej časti odštartovala nebezpečná, avšak nepresná strela Mondeka po priamom kope hostí, Chudý nemusel zasahovať. Po hodine hry chcel využiť odrazenú loptu po rohovom kope Suľa, ale jeho prudký pokus mieril mimo. V sieti neskončila ani blokovaná strela Mičina v 76. minúte, podobne so šancou naložil o minútu neskôr aj Fábry. V 89. minúte fauloval brankár Lukáč Ljubičiča a rozhodca nariadil pokutový kop. Hostia vehementne protestovali dokonca u domácich hráčov a tí sa išli poradiť s trénerom Jarábkom či majú penaltu kopať. Napokon si loptu zobral Jureškin a vyrovnal na 1:1. Šok pre hostí spôsobil Radič, keď si našiel centrovanú loptu z pravej strany a hlavou rozhodol v nadstavenom čase o výhre 2:1 pre Sereď.

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: "Z našej strany som spokojný s výkonom môjho družstva, presne dodržali čo sme si pripravili. Ako to dopadlo, niektoré veci sa nedajú ovplyvniť. Chcem zagratulovať kolegovi k výhre."

Juraj Jarábek, tréner Serede: "Chápem kolegu, hrali dobre, najmä defenzíva bola dobre organizovaná, po našej chybe skórovali. Penaltu treba rešpektovať, rozhodca ju odpískal, napokon sme chvalabohu pre nás a smolne pre hostí dali druhý gól. Emócie patria k futbalu. My sme výhru chceli venovať brankárovi Chudému, ktorému zomrel otec."