99
M. Kukučka
Zápas navštívilo 1533 divákov
Rozhodcovia: Michal Očenáš, Andrej Hrmo, Pavel Jánošík

text: TASR/ Spartak Trnava remizoval s Trenčínom 0:0, diváci v zápase plnom nepresností gól nevideli. Tréner trnavského Spartaka Michal Gašparík musel na zápas s Trenčínom zložiť novú stopérsku dvojicu. Pre zranenie vynechali duel Škrtel s Kóšom, stred obrany tak držali Tumma a Grič. Trenčania zase prišli o zraneného hrotového útočníka Jendrišeka, jeho post zaujal Ikoba. Prvú veľkú šancu zápasu mal Ristovski, keď sa po Mikovičovom odkope dostal za stopérsku dvojicu, Pires mu však v poslednej chvíli stihol odkopnúť loptu. Ďalšiu príležitosť pre Ristovskeho vymyslel Iván, ktorý prešiel cez Maduho, trnavský útočník tiesnený Pirinenom nedokázal zakončiť dostatočne dôrazne. Ristovskemu to nevyšlo ani do tretice, po výbornom centri Ivána z pravej strany hlavičkoval z päťky tesne vedľa. Postupne sa hra vyrovnala a dej sa odvíjal prevažne medzi šestnástkami. Dve trenčianske možnosti na skórovanie mal Azango. Pri jednej preváhal správny moment na streľbu, pri druhej jeho pokus poľahky chytil Takáč.

Gólovú šancu mal po zmene strán Ikoba. Po centri z pravej strany hlavičkoval do žrde. Po následnom rohu zlikvidoval Maduho hlavičku Takáč. Trnava hrala v druhom polčase v kŕči, nedarili sa jej kombinácie a nepomohli ani striedania. V druhom dejstve si nevypracovala vyloženú príležitosť. Misky váh na stranu Trenčína sa snažil nakloniť Kadák, z hranice šestnástky trafil vedľa a ďalšiu chytil Takáč. V platnosti zostalo 0:0.

Juraj Ančic, tréner Trenčína: "Videli sme taký remízový zápas, hlavne prvý polčas bola Trnava o niečo lepšia, v druhom sme sa my trochu dvihli aj smerom do ofenzívy, dobre sme už pracovali vzadu. Vzhľadom na priebehu stretnutia musím skonštatovať, že remíza je maximum, čo sme dnes mohli dosiahnuť. V prvom dejstve som nebol spokojný s našou ofenzívnou časťou."

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Súhlasím, že to bol taký remízový zápas. Nemali sme dnes potrebnú kvalitu v ofenzívnej časti, aby sme sa presadili. V prvom polčase sme mali jednu dobrú príležitosť, Ristovski hlavou minul. Po zmene strán sme mali šťastie, keď Ikoba trafil tyč. Bolo to také bojovné, ani jedno mužstvo nebolo výrazne lepšie. Remíza je zaslúžená. Na poslednú chvíľu nám vypadli Škrtel s Kóšom. Prvý menovaný má problém s chrbtom, druhého trápia svalové problémy. Improvizovali sme aj systémovo a nesedelo nám to. Išli sme do 4-2-3-1 a nemali sme taký poriadok na ihrisku ako pred týždňom. Nemali sme ani svoj deň, mali sme tam veľa strát, situácie sa dali aj lepšie riešiť. Možno keby padol gól, zápas sa trochu otvorí a bol by zaujímavejší. Nesadli nám ani striedania. Ďalšia vec, ktorá nám nesadala bola, že hráči, ktorí prišli ako striedajúci, nezmenili priebeh zápasu a v podstate zapadli do nevýrazného priebehu."