Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 570 divákov
Rozhodcovia: Ladislav Prešinský, Tomáš Vorel, Patrik Kmec
Informácie k zápasu

text: TASR/ Úvod stretnutia vyšiel domácim hráčom nad očakávanie. Do vedenia išli v tretej minúte po akcii Blahúta z pravej strany, keď z vnútra šestnástky zakončoval pohodlne voľný Ožvolda. Hostia nevedeli smerom dopredu nič účinné vymyslieť a v osemnástej minúte inkasovali druhýkrát. Po faule Kashiu na aktívneho Blahúta premenil nariadenú penaltu bezpečne Mihálik a bolo 2:0. Slovan potom ožil smerom dopredu, ale nevyťažil šancu z viacerých rohových kopov. V dvoch dobrých možnostiach sa ocitol iba Adler Da Silva, no prvú jeho strelu Slančík pokryl a druhú nasmeroval exhráč Pohronia v belasom drese vedľa. A prišiel trest. V 41. minúte bol faulovaný v šanci opäť Blahút, stiahol ho brankár Ružinský a druhú penaltu znovu premenil Mihálik – 3:0.

Slovan poslal do druhého polčasu až štyroch nových hráčov, zvýšil aktivitu a po nepresnej hlavičke domáceho Klabníka ovládol hru. Znižujúci zásah zaznamenal po strele Vojtka z rohu šestnástky na dorážke číhajúc Green – 3:1. O päť minút na to znížil na rozdiel gólu Šaponjič, keď sa najlepšie zorientoval v pokutovom území a po centri z pravej strany prekonal Slančíka. Na opačnej strane v dobrých možnostiach neuspeli Ožvolda, hlavičkoval vedľa a Mihálik z dobrej pozície iba slabo vystrelil. Tu sa duel zlomil. Vyrovnávajúci gól zaznamenal následne po hodine hry Kashia. Nabehol si na prihrávku Hrnčára a dotlačil loptu do bránky. A to nebolo všetko, za krátky čas dokonal obrat na 3:4 Vladimír Weiss ml. Nabehol si za obranu Pohronia, skvelým dotykom si loptu spracoval a posunul ju za chrbát bezmocného Slančíka. Piaty gól mal na kopačke v 70. minúte Green. Ten po centri z ľavej strany zakončoval v ťažkej pozícii pätičkou, žiarsky gólman napokon jeho pokus zneškodnil. V závere Slovan kontroloval hru, Mustafič sa ešte dostal do dobrej možnosti, ale prestrelil bránku. V nadstavenom čase sa dostával do koncovky Fofana, ale Ružinský si dal na neho pozor.

Martin Bittengl, tréner FK Pohronie: „Tento zápas sa nehodnotí jednoducho vzhľadom k priebehu druhého polčasu a konečného výsledku. Ak vyhrávate nad najlepším mužstvom na Slovensku po polčase 3:0, tak všetci sú vo hviezdach, natešení na druhý polčas. Verili sme si, že to zvládneme. Zhruba pätnásť minút v druhom polčase však rozhodlo o celom stretnutí. Veľmi nás to mrzí, musíme si zhodnotiť, čo sme mali urobiť inak. Je to pre mňa i pre hráčov dvojsečné, na jednej strane panovala obrovský radosť a potom obrovské sklamanie. Musím si vziať do ďalších duelov to pozitívne, čo sa udialo v prvom polčase. A rozobrať si aj chyby z druhého dejstva, aby sa už nezopakovali.“

Vladimír Weiss, tréner Slovana: „Prvý polčas bol z našej strany katastrofálny. Predviedli sme hanebný výkon. V druhom polčase sme zvrátili v podstate už prehratý zápas, mužstvo bojovalo, chcelo zvrátiť vývoj, čo sa podarilo. Odchádzame s tromi bodmi, čo je najdôležitejšie. Niektorí hráči v tomto tíme nemajú čo hľadať. To, čo predviedli v prvom polčase nemá nič so Slovanom spoločné. Bol to pre mňa i pre klub poučný zápas, z ktorého sa musia vyvodiť dôsledky. Súperovi gratulujem k prvopolčasovému výkonu, bojoval, bol aktívny, ale my sme hrali tragicky. Pre mňa ako trénera je to možno najpoučnejší zápas v kariére. Musíme po ňom urobiť razantné rezy. Niektorí hráči si myslia, že klub je tu pre nich a nie oni pre klub. Nemôže tu vládnuť hráčska anarchia. Niektorí hráči teda odídu, aj keď podpísali troj či štvorročné zmluvy. Budeme sa ich snažiť predať. Ak sa ich klub rozhodne v mužstve ponechať, tak odídem ja.“