Detail zápasu

21. kolo
piatok 18.02.2022, 17:00 | ViOn Aréna
2:0
(0:0)
Góly
Domáci
Hostia
Bez gólov
Karty
Zostavy
Rozostavenie
1
P. Lukáč
17
P. Čögley
66
M. Bednár
31
J. Menich
25
S. Suľa
8
A. Sloboda
16
K. Mondek
5
T. Grozdanovski
89
A. Kyziridis
7
T. Horák
18
T. Jibril
45
N. Krstović
10
. Andrezinho
21
B. Moumou
17
Y. Andzouana
6
A. Balić
8
M. Dimun
31
E. Davis
5
A. Muhamedbegovic
33
M. Malý
78
C. Pinto
1
R. Ferreira
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 683 divákov
Rozhodcovia: Peter Ziemba, Ján Pozor, Adam Jekkel
Informácie k zápasu

text: TASR/ V predohrávanom stretnutí 21. kola Fortuna ligy sa hral obojstranne opatrný futbal. Prvú streleckú šancu priniesla 3. minúta, keď Kyzidiris posunul Grozdanovského, ktorý z 8 metrov Ferreiru neprekvapil. To bolo na dlhé minúty všetko, i keď Jibril sa ocitol v dvoch šanciach, ale pri spracovávaní prihrávok si s loptou nepotykal. V 28. minúte sa príležitosť núkala aj hosťom, ale Baličov center Pinto poslal ďaleko od pravej žrde Lukáčovej brány. Po polhodine prišiel šok, keď po zrážke Kyziridisa s Pintom rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý napokon po konzultácii s VAR-om zrušil. Do vedenia mohli ísť domáci v 39. minúte, keď po centri Mondeka sa v čistej šanci ocitol Jibril, jeho hlavičke chýbali centimentre. V závere prvého dejstva Baličova ďalekonosná strela len tesne preletela popri ľavej žrdi.      

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie domáci. V 48. minúte rozohral štandardku Kyziridis, hlavička Horáka tesne preletela vedľa ľavej žrde. Do vedenia išli domáci v 64. minúte, perfektná kombinácia Mondek-Čögley-Jibril skončila strelou za chrbátom bezmocného Ferreiru. Už o minútu mohlo byť vyrovnané, keď Hahnovu strelu zastavila ľavá žrď Lukáčovej brány. V 70. minúte mal gól na kopačke Ďubek, v poslednej chvíli ratoval hostí Davis. V 88. minúte Ďubek rozohral rohový kop a Sloboda prízemnou strelou spoza 16-ky nedal brankárovi šancu. A tak sa ViOn po šiestich rokoch dočkal domáceho víťazstva nad DAC.

Ľuboš Benkovský, tréner ViOn-u: "Je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo, veľmi doležité tri body. Som na hráčov pyšný, snažíme sa tvrdo pracovať. Som rád, že máme v mužstve konkurenciu, to nás posúva o level vyššie. Jibril priniesol do mužstva niečo nové, adaptuje sa na nový spôsob hry, čo mu postupne prinesie pohodu a bude to ešte lepšie."      

Pedro de Oliveira Janeiro, tréner DAC-u: "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Je to moja filozofia, kto dá viac gólov ten vyhrá. Aj ja som spravil chyby. Zápas nás ničím neprekvapil, očakávali sme takýto priebeh. Čo z toho, že máte držanie lopty a peknú hru, keď sa v koncovke nepresadíte, musíme sa nad tým zamyslieť."

Základné štatistiky
286Prihrávky509
72Vyhraté súboje96
6Strely na bránku3
3Ofsajdy2
14Fauly19
3Zákroky brankára4