Detail zápasu

20. kolo
sobota 12.02.2022, 15:00 | Tehelné pole
5:0
(2:0)
Góly
Domáci
Kankava (55“)
Hostia
Bez gólov
Karty
Domáci
Hostia
Bez kariet
Zostavy
Rozostavenie
1
A. Chovan
18
D. Hrnčár
4
G. Kashia
29
V. Božikov
81
V. De Marco
20
D. Kankava
16
A. Mustafič
21
J. Zmrhal
7
V. Weiss
19
A. Green
33
S. Mráz
9
I. Niarchos
88
S. Witan
33
J. Piroska
17
E. Maulana Vikri
22
A. Ouattara
23
M. Totka
25
R. Anaba
28
C. Mayounga
4
P. Pavlík
6
F. Oršula
1
H. Ravas
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 2829 divákov
Rozhodcovia: Dušan Sedlák, Erik Weiss, Jakub Košecký
Informácie k zápasu

text TASR/ Favorizovaní domáci začali náporom, Mráz sa ešte nepresadil, ale v 14. minúte už Slovan viedol. Strela Weissa sa od tyčky odrazila do pozície Mustafičovi, ktorý ju poslal do prázdnej brány. Vzápätí brankár Ravas vyrazil strelu Hrnčára. V 36. minúte išiel sám na brankára Zmrhal, nedal, ale o pár okamihov kapitán Božikov po rohu na bližšej žrdi zvýšil na 2:0. Na 3:0 mohol dať o ďalšie dve minúty Mráz, ale tesne minul.      

V druhom polčase pokračovala herná dominancia domácich, hneď v úvode De Marco zahodil nemožné. V 55. minúte ale Slovan zúročil nápor, keď sa krásnou strelou z hranice šestnástky trafil do horného rohu bránky Kankava. "Belasí" pokračovali v kanonáde, debutujúci Šaponjič sa prezentoval gólom aj asistenciu, skóre spečatil Rabiu.

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Na hráčoch bolo vidno, že si zobrali naše slová o cieli vyhrať ligu a byť dôslední s každým súperom. Som rád, že hrali s chuťou. Výsledok 5:0 je pekný, ale množstvo ešte krajších akcií sme nedotiahli do gólu. Vážim si prácu Senice aj ostatných, nikoho nepodceňujeme. My kvalitu máme, len ju musíme ukázať s takým zápalom ako dnes. Pri možno lepšom teréne by bola hra ešte rýchlejšia a lepšia. Predviedli sme niekoľko pekných akcií, na ktorých pracujeme, len sme ich nedotiahli do gólov. Musíme byť samozrejme spokojní, ak by mi niekto povedal, že v prvom jarnom kole vyhráme 5:0, tak by som bol rád, aj keď rešpektujem každého súpera. Pred úvodným kolom je vždy nervozita, neviete, čo prinesie. Potvrdili sme úlohu favorita, boli tam dobré, pekné veci, súper mal možno jednu šancu, hrali sme veľmi pozorne aj vzadu. Takto si to nejako predstavujeme, aj keď nie v každom zápase to bude ľahké, tak dnes hráči mali radosť z futbalu, a taktiež aj ja.      

Pavel Šustr, tréner Senice: "Mám z toho trošku orosené čelo, pretože dnes sme dostali príručku. Slovan má kvalitu, to vieme všetci. Ale aj tak to bolo pre mňa i chlapcov príliš kruté. Išli sme sem s určitým taktickým zámerom. Vieme, že máme tím poskladaný z nižších hráčov, chceli sme viac kombinovať a držať loptu, byť odvážni. Už od začiatku sa to nedarilo, doľahol na nás možno aj štadión a taktiež súper svojou kvalitou. Nedokázali sme predviesť taký výkon ako sme si predstavovali. Na druhej strane beriem dnešok ako výzvu, každá prehra vás niečo naučí. Nám tá dnešná ukázala, že máme pred sebou ešte veľký kus práce."

Základné štatistiky
488Prihrávky550
94Vyhraté súboje79
15Strely na bránku2
3Ofsajdy1
14Fauly7
2Zákroky brankára10