Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 320 divákov
Rozhodcovia: Ivan Kružliak, Gabriel Ádám, Dušan Štofik
Informácie k zápasu

text TASR/ Pred dôležitým súbojom mužstvá bojujúce o záchranu delil iba jediný bod. Typický "šesť-bodový" zápas odštartovali lepšie domáci. Prvú veľkú príležitosť si ale pripravili až po 20 minútach hry. Po štandardnej situácii pálil Laura, jeho strelu hosťujúca obrana zblokovala. Z následného centra hlavičkoval Šindelář, ktorý ale hosťujúci bránku tesne minul. Následne hru režírovali hostia, ale sľubnú streleckú príležitosť si nevypracovali. V 43. minúte si takmer po centrovanej lopte Mondeka strelil vlastný gól Šindelář, pohotový Sváček ale gól do šatne nepripustil. Ešte do prvej prestávky pohrozili znova hostia, Mondekovej hlavičke ale chýbala razancia.

Po prestávke začali lepšie domáci. V 53. minúte to pred bránkou Zlatých Moraviec doslova horelo. Gerát vysunul Pavúka, ktorého v čistej šanci bravúrne vychytal Kira. Vzápätí z ďalšej akcie hlavičkoval kapitán Liptákov Bartoš, jeho zakončenie pod brvno Kira s vypätím všetkých síl vyboxoval. V 63. minúte to bol zase Gerát po priťuknutí od Bartoša, ktorá dal znova vyniknúť hosťujúcemu brankárovi. V 68. minúte skončil predčasne v zápase hosťujúci Neofytidis po druhej žltej karte. Napriek tomu krátko po jeho vylúčení mohli otvoriť skóre jeho oslabení spoluhráči. Kyziridis po rýchlom sóle trafil iba konštrukciu Sváčekovej bránky. V 76. minúte boli blízko ku gólu aj domáci. Lopta z kopačky Flaka skončila po Bartošovom teči tesne vedľa bránky Zlatých Moraviec. V závere mali možnosti zmeniť podobu výsledku aj hostia. Mondekove zakončenie zblokoval domáci Nagy a neskôr Kyziridis svoju šancu nevyužil. V nadstavenom čase sa ešte k strele preštrikoval Švec, ale Kira už za svoj chrbát nič nepustil. Domáci tak nevyužili vyše 20 minút trvajúcu početnú výhodu a so svojim tabuľkovým susedom iba remizovali 0:0.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): Zápasy budú teraz asi o takomto boji, takejto snahe získať čo najviac bodov. Každý jeden je veľmi dôležitý. Ráta sa do skladačky a ďalšieho vývoja. Chceli sme určite urobiť všetko pre to, aby sme získali aj viac bodov, ale na druhej strane, duel sa vyvíjal tak, ako vyvíjal. Súper si vypracoval niekoľko šancí, rovnako my. Nakoniec je to 0:0. Červená karta narušila plán, ktorý sme mali. Následne to bolo viac-menej o defenzíve a rýchlych protiútokoch. Vytvorili sme si dva nebezpečné. Momentálne sme spokojní aj s bodom.

Marek Petruš (tréner Tatrana Liptovského Mikuláša): Myslím si, že tréner súpera to trefne zhodnotil. Bol to dobrý, bojovný zápas, v ktorom sa zrodila zaslúžená remíza. Hráčov som pripravoval, že to bude o psychickom tlaku. Škoda, dnes proti nám stál dobrý súper, ktorý mal nebezpečné protiútoky. My sme si však tiež vytvorili šance. Mrzí ma úsek v druhom polčase, kde sme mali o hráča navyše. Chýbal nám pokoj.