30
Ľ. Belko
Zápas navštívilo 711 divákov
Rozhodcovia: Peter Kráľovič, Adam Jekkel, Matej Zemko

text TASR/ Hneď v úvode Žilinčania dvakrát vážnejšie pohrozili. V 3. min. sa v nádejnej pozícii v domácej šestnástke ocitol Sauer a gólman MFK Krajčírik jeho strelu nohou vytesnil na roh. O dve minúty na to sa na Krajčírika rútil Paur, lenže mieril iba vedľa. Vzápätí na druhej strane Belko vyrazil hlavičku T. Bobčeka. V 24. min po centri Paura rukou v páde zahral Luka a Kopas z nariadenej penalty s prehľadom otvoril skóre – 0:1. V 31. min sa o vyrovnanie postaral T. Bobček, keď po Domonkosovom centri sa na malom priestore šikovne uvoľnil. O tri minúty na to Sauer mohol zase dostať hostí do vedenia, ale z prvej prestrelil.

Na začiatku druhej polovice Krajčírik včasným vybehnutím vyzmizíkoval Sauera, ktorý sa dostával k nebezpečnému ohrozeniu ružomberskej brány. V 57. min Regáli vnikol o žilinskej päťke, lopta sa potom párkrát poodrážala, no na konci bol T. Bobček, ktorý hlavou otočil sskóre – 2:1. O päť minút neskôr Fabiš potiahol domácu akciu po pravej strane a Lichý zvýšil na 3:1. V 70. min Boďa, ktorý bol na ihrisku len tri minúty, pridal štvrtý gól Liptákov. V 86. min sa o futbalovú lahôdku postaral Rymarenko gólom na 5:1. Druhý polčas bol jednoznačnou záležitosťou družiny trénera Petra Struhára.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "V prvom polčase, so zreteľom na situáciu v klube, covid a zranenia, sme sa pomalšie rozbiehali. V tejto časti stretnutia si obe mužstvá vytvorili aj nejaké šance, ktoré nekončili gólom. Po pokutovom kope prišla naša veľmi dobrá reakcia v podobe vyrovnania. Potom sa polčas viac – menej dohrával. Do prestávky sme náš zámer celkom neplnili. V kabíne sme si povedali, čo chceme hrať. Vstup do druhej polovice bol dosť lepší, chalani si začali viac veriť, boli sme agresívnejší. A čo rozhodlo, to že sme mali väčšiu kvalitu v útočnej fáze, nestrácali sme ľahké lopty a hrali sme veľmi rýchlo po zisku lopty, z čoho pramenil aj druhý gól. Chlapci sa potom bavili futbalom, vôbec nešetrili krokmi.“

Peter Černák, tréner Žiliny: "My zápas môžeme hodnotiť zápas len do druhého inkasovaného gólu. Potom sa už dá hovoriť iba o prevahe, dôraze a nátlakovej hre domácich. Keby sme v prvom polčase niektoré príležitosti dotiahli, mohli sme sa dostať aj do väčšieho vedenia. Súper potom rýchlo zareagoval a vyrovnal. Aj vstup do druhého polčasu sme mali dobrý, lenže všetko sa zlomilo druhým gólom, na ktorý sme súperovi prihrali. Ružomberok sa potom dostal do laufu a už bolo ťažké ho zastaviť. Hral nátlakovo a jednoznačne rozhodol dôraz v pokutovom území. Gratulujem domácim a my sa musíme pripraviť na zostávajúce dva zápasy, aby sme dokázali naplniť náš cieľ – dostať sa do prvej šestky.“