A. Krčík
30
M. Luksch
Rozhodcovia: Adam Somoláni, Branislav Hancko, František Ferenc

V Žiari nad Hronom začali na náročnom a miestami zamrznutom teréne lepšie hostia. Boli aktívnejší, častejšie sa dostávali pred bránku. Už v 1. minúte po centri z ľavej strany sa snažil z voleja zakončiť v šestnástke Laura, no netrafil dobre loptu. Tento futbalista mal ešte väčšiu šancu z rovnakej pozície v 10. minúte. Tentoraz už zakončil razantne a presne k bližšej žrdi do šibenice, Slančík predviedol spoľahlivý zákrok. Liptáci do polhodiny kopali päť rohových kopov a po jednom z nich sa k odrazenej lopte dostal za pokutovým územím Kotora, vypálil tesne nad brvno. Gólový moment prišiel v 38. minúte. Po peknej akcii Václavíka s Flakom vyslal z ľavej strany ideálny center pred bránku Kotora, kde sa hlavou presadil strojca celej akcie Václavík. Domáci si vypracovali šancu až v nadstavenom čase prvého polčasu, po centri Mazana hlavičkoval Pajer nad brvno.

V druhom polčase Pohronie ožilo a dostalo sa do dvoch šancí. Najprv Ladji vysunul pekne Blahúta, ktorý Lukscha z pravej strany veľkého vápna neprekonal a potom po chybe Kotoru sa z ničoho nič dostal k lopte Ladji, no zoči–voči brankárovi Tatrana neuspel. Po hodine hry sa dostal do úniku Blahút, ale Luksch dobre vybehol a nohami za šestnástkou výborne zasiahol. Súdené nebolo skórovať ani Šmatlákovi z vnútra pokutového územia, keď sa pohotovo oprel do lopty, Luksch bol proti. Kapituloval však v 69. minúte. Po centri striedajúceho Raffaela zo štandardky Mazan zakončil vo veľkom vápne, brankár Liptákov loptu vyrazil, no rovno pred Štrbu, ktorý sa nemohol pomýliť v jasnej pozícii – 1:1. Výsledok mohol potom otočiť Raffael, ale v tutovke ho vychytal Luksch a zahrmelo na opačnej strane. Prízemný center Pinteho z pravej strany prešiel až na ľavú k striedajúcemu Stašovi, ktorý po niekoľkých sekundách pobytu na ihrisku chladnokrvne poslal loptu pod brvno v rozhodenej obrane súpera – 1:2. Domáci v závere vrhli sily do útoku a podarilo sa im vyrovnať po rohovom kope Ladjiho na bližšiu žrď, kde si loptu zrazil do vlastnej bránky Luksch.

Pablo Villar, tréner Pohronia: "V prvom polčase sme prehrávali osobné súboje. Neboli sme dobrí v hre jeden na jedného, ďalej v rozhodovaní situácií. Získavali sme však druhé lopty v strede ihriska. Tam to bolo vyrovnané, ale inkasovali sme gól a súper išiel do vedenia. Druhý polčas bol už z našej strany odlišný. Vytvorili sme si viac šancí, boli sme lepší na lopte. Pokým sme v prvom polčase mali iba jednu strelu, v druhom sme ich už mali asi šestnásť, dokázali sme vyrovnať a mali sme možnosť ísť aj do vedenia 2:1. Túto príležitosť sme nevyužili a naopak súper dal gól. Pozitívne hodnotím, že sme nepoľavili z útočenia a napokon v závere sa nám z tlaku podarilo vyrovnať."

Marek Petruš, tréner Liptovského Mikuláša: "Prišli sme do Žiaru s cieľom neprehrať, ale odchádzame s trpkosťou domov po inkasovanom góle z predposlednej minúty. V prvom polčase sme boli lepším tímom, ale ten druhý je na zamyslenie. V ňom nás vo viacerých momentoch podržal brankár Luksch, škoda však toho inkasovaného vlastného gólu v závere. Veľmi mrzí. Tri body by boli z horúcej pôdy súpera skvelé. Za druhý polčas si však domáci bod zaslúžili, mohli aj vyhrať, boli v ňom jasne lepší. Ja tak musím po zápase brať aj bod."