M. Regáli
Doplňujúce informácie
Rozhodcovia: Peter Ziemba, Branislav Hancko, Peter Bednár
Informácie k zápasu

TASR/ V dueli trnavského Spartaka s Ružomberkom sa čakalo na prvú väčšiu šancu do 17. minúty. Jones na pravej strane šestnástky povyzvŕtal Madleňáka, vypálil na prvú tyč, no Krajčírik bol pozorný. Brankár Liptákov sa stal mužom momentu aj po následnom rohu, keď zakončoval bez prípravy Tumma, no trafil len do miest, kde stál pripravený Krajčírik. Hostia si vypracovali tutovku v 25. minúte. Po akcii z pravej strany dostal prihrávku Bobček, v pokutovom území obišiel Tummu, Takáč jeho strelu vyrazil pred Regáliho, no ten z voleja prestrelil odkrytú bránku. Skóre sa prvýkrát menilo v 31. minúte. Jones fauloval v pokutovom území Madleňáka, rozhodca Ziemba nariadil pokutový kop a Kochan poslal z bieleho bodu Ružomberok do vedenia.

Liptáci mali výborný nástup do druhého polčasu. Trnavčania v 50. minúte stratili na ľavej strane loptu, hostia podnikli rýchlu kontru do rozhodenej obrany Spartaka, Dalibor Takáč prihral voľnému Regálimu a ten z prvej napálil loptu do siete. Krátko na to bolo už 0:3. Bukata svojou nepresnosťou nechtiac vyslal do šprintu Regáliho, ktorý svoj únik zakončil tretím gólom. Trnavský bojový prápor mohol dvihnúť zo zeme Grič, technickým pokusom z hranice šestnástky ale netrafil bránku. Savvidisovu strelu neskôr vyrazil Krajčírik na roh. Nádeje Spartaka na zvrat zhasli v 68. minúte. Jones v snahe dobehnúť loptu vrazil do brankára Krajčírika, videl druhú žltú kartu a predčasne putoval pod sprchy. Stretnutie sa po tomto momente už viac-menej len dohrávalo. Ružomberské víťazstvo mohol ešte zveľadiť Regáli, hetrik v zápase však napokon nedosiahol. V tabuľke tretí Ružomberok po výhre 3:0 stiahol stratu na druhú Trnavu už len na tri body.

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Každý séria sa raz skončí. Kľúčový momentom bola jedenástka, mali sme predtým dve šance, nedali sme, súper mal jednu a potom prišla penalta. V druhom polčase to chalani strašne chceli zlomiť, otočiť výsledok na svoju stranu, no boli sme absolútne netaktickí. Päť minút rozhodlo. Pri druhom góle sme zle stáli, na tretí sme im prihrali my. Tým pádom už bolo rozhodnuté a len sa dohrávalo. Jones spravil penaltu a dostal červenú kartu. Na druhej strane, nehral zle, bohužiaľ, spravil kľúčové momenty zápasu v náš neprospech. Potrebujeme, aby sa nám uzdravili hráči, u nás je to otom, že nemáme dôležitých hráčov v obrane, nemali sme dnes ani útok, alternovali sme s hráčmi, ktorým to nesedí. Trochu musíme meniť systém a to už nie sme my.“

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Sme šťastní, išli sme do Trnavy vyhrať. Forma u nás graduje a som veľmi rád, že sme sa prezentovali výkonom, keď sme silnú Trnavu držali od našej bránky. Okrem jednej šance nemali inú. A okrem toho, góly sme dali presne po tých akciách, po akých sme ich dali. Vystríham chlapcov, aby mali sme mali my lepší vstup do druhých polčasov, som rád, že si to zobrali k srdcu a predviedli výkon, aký sa musel páčiť. Atmosféra v šatni je fantastická, pripravujeme chalanov v týždni trochu inak ako predtým, dávame im viac voľna. Ocenia to a potom sa rozdajú na ihrisku.“