29
D. Sváček
Zápas navštívilo 505 divákov
Rozhodcovia: Martin Dohál, Juraj Halíček, Matej Zemko

TASR/ Prvou peknou akciou sa blysli hostia, keď Bartoš našiel prihrávkou do behu Pinteho, ktorý loptu posunul lepšie postavenému Stašovi. Staš vystrelil, ale z dobrej pozície minul pravú tyč Petrášovej bránky. Domáci sa zobudili po polhodine hry, keď sa najprv do veľkej šance dostal Anang, keď našiel prihrávkou z pravej strany Slebodníka, ktorý však bránu Sváčeka minul. Žilina sa nakoniec dočkala v 36. minúte, keď Kopas z priameho kopu našiel prihrávkou Bičachčjana, ktorý premenil z veľkej vzdialenosti - 1:0. Druhý gól padol tesne pred odchodom do šatní, keď Bičachčjan z rohového kopu posadil loptu na hlavu Minárika, ktorý ju poslal k pravej tyči.

Krátko po začiatku druhého polčasu to mohlo byť nebezpečnej strele  Ďuriša už tri nula, no tím podržal Sváček. Domáci nevyužili ani ďalšie dve šance v priebehu nasledujúcich desiatich minút. Bartoš v 81. minúte nepremenil penaltu, ktorú rozhodca nariadil po ruke Kopasa, ale z dorážky znížil na 1:2. Hostia nakoniec vyrovnali v druhej minúte nadstaveného času. Akciu začal brankár Sváček, keď prihrávkou z polovice ihriska našiel Bartoša na ľavej strane. Ten poslal center priamo pre Dávida Krčíka, ktorý si hlavou otvoril strelecké skóre vo Fortuna lige.

Peter Černák, tréner Žiliny: "Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko. Mali sme dobrý začiatok a veľa príležitostí, no v druhom polčase sa nám nepodarilo zavrieť zápas tretím gólom. Mali sme vyhrať a veľmi nás mrzí, že to tak nie je."

Marek Petruš, tréner Liptovského Mikuláša: "Teším sa z výsledku, ale aj z výkonu, ktorý moje mužstvo podalo. Žilina mala veľkú kvalitu, škoda gólov po štandardných situáciách. V šatni som hráčom povedal, aby nevešali hlavu a pokúsili sa o kontaktný gól, ktorý by súpera dostal pod tlak, čo sa nakoniec podarilo."