Detail zápasu

15. kolo
sobota 20.11.2021, 15:00 | Štadión MŠK Žilina
2:2
(2:0)
Góly
Domáci
Hostia
Karty
Zostavy
Rozostavenie
22
S. Petráš
28
B. Anang
33
A. Kopas
23
J. Minárik
27
B. Sluka
11
V. Bichakhchyan
18
E. Fazlagić
24
T. Slebodník
9
L. Jánošík
17
J. Paur
29
D. Ďuriš
10
R. Bartoš
7
A. Káčerík
20
P. Pinte
8
T. Gerát
9
R. Václavik
11
T. Staš
23
A. Krčík
17
P. Voško
5
M. Janec
37
D. Krčík
29
D. Sváček
Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 505 divákov
Rozhodcovia: Martin Dohál, Juraj Halíček, Matej Zemko
Informácie k zápasu

TASR/ Prvou peknou akciou sa blysli hostia, keď Bartoš našiel prihrávkou do behu Pinteho, ktorý loptu posunul lepšie postavenému Stašovi. Staš vystrelil, ale z dobrej pozície minul pravú tyč Petrášovej bránky. Domáci sa zobudili po polhodine hry, keď sa najprv do veľkej šance dostal Anang, keď našiel prihrávkou z pravej strany Slebodníka, ktorý však bránu Sváčeka minul. Žilina sa nakoniec dočkala v 36. minúte, keď Kopas z priameho kopu našiel prihrávkou Bičachčjana, ktorý premenil z veľkej vzdialenosti - 1:0. Druhý gól padol tesne pred odchodom do šatní, keď Bičachčjan z rohového kopu posadil loptu na hlavu Minárika, ktorý ju poslal k pravej tyči.      

Krátko po začiatku druhého polčasu to mohlo byť nebezpečnej strele  Ďuriša už tri nula, no tím podržal Sváček. Domáci nevyužili ani ďalšie dve šance v priebehu nasledujúcich desiatich minút. Bartoš v 81. minúte nepremenil penaltu, ktorú rozhodca nariadil po ruke Kopasa, ale z dorážky znížil na 1:2. Hostia nakoniec vyrovnali v druhej minúte nadstaveného času. Akciu začal brankár Sváček, keď prihrávkou z polovice ihriska našiel Bartoša na ľavej strane. Ten poslal center priamo pre Dávida Krčíka, ktorý si hlavou otvoril strelecké skóre vo Fortuna lige.

Peter Černák, tréner Žiliny: "Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko. Mali sme dobrý začiatok a veľa príležitostí, no v druhom polčase sa nám nepodarilo zavrieť zápas tretím gólom. Mali sme vyhrať a veľmi nás mrzí, že to tak nie je."        

Marek Petruš, tréner Liptovského Mikuláša: "Teším sa z výsledku, ale aj z výkonu, ktorý moje mužstvo podalo. Žilina mala veľkú kvalitu, škoda gólov po štandardných situáciách. V šatni som hráčom povedal, aby nevešali hlavu a pokúsili sa o kontaktný gól, ktorý by súpera dostal pod tlak, čo sa nakoniec podarilo."

Základné štatistiky
619Prihrávky344
67Vyhraté súboje60
5Strely na bránku4
2Ofsajdy3
13Fauly11
2Zákroky brankára3