Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 683 divákov
Rozhodcovia: Dušan Sedlák, Gabriel Ádám, Dušan Štofik
Informácie k zápasu

Od úvodných minút bola väčšia aktivita na trnavských kopačkách. Už v 5. minúte vznikol veľký závar o pokutovom území domácich, najprv Gričovu strelu odvrátil Sloboda, aby následnú Bukatovu Kira kryl. V 29. minúte rozohral Bukata štandardnú situáciu na hlavu Griča, ktorého hlavičku Kira zneškodnil. V 33. minúte sa dostali k zakončeniu aj domáci, Švecovu strelu zrazil Tumma, aby následná Monddekova Takáča neprekonala. Skóre sa mohlo meniť v 40. minúte, keď z hranice 16-ky Grič mieril presne k pravej tyči, pohotový Kira skvele zakročil.

Po zmene strán sa hral obojstranne vyrovnaný futbal. Peknú akciu priniesla 51. minúta v podaní domácich, po spolupráci Šveca, Kyziridisa a Gamboša, ktorého strelu Škrtel odvrátil na roh. Na opačnej strane mal gól na kopačke Bukata, po ktorého strele na bránkovej čiare ratoval Menich. Po hodine hry sa snažil prekonať Takáča spoza 16-ky Gamboš. V 80. minúte Vlasko hľadal na hranici malého vápna Ristovského, tomu k zakončeniu chýbal polkrok. Záver si domáci ustrážili a s favoritom získali cenný bod.

Ľuboš Benkovský, tréner ViOn-u: "Sme radi, že sme podali organizovaný výkon s bojovým duchom. Je dôležité, že sa nám darí zbierať bod po bode. Takýto zápas nám pomôže vyškriabať sa z jamy, do ktorej sme sa dostali. Je dôležité, že sa hráči presvedčili, že môžu získať bod aj s ašpirantom na titul."

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Tento zápas bol hlavne o nás. Dnes sa nám nepodarilo súpera zlomiť, domácich podržal brankár, mali sme tam minimálne tri šance. Gól sme nedali, preto sa to skončilo 0:0."