1
A. Chovan
Zápas navštívilo 100 divákov
Rozhodcovia: Erik Gemzický, Milan Štrbo, Martin Vitko

TASR/ Hostia vstúpili do zápasu s ambíciou predĺžiť 6-zápasovú víťaznú sériu, cieľom domácich bolo po štyroch zápasoch naplno bodovať. Lepší vstup do zápasu mali Slovanisti. V 16. minúte Čavrič odcentroval do šestnástky, domáci Magda odkopol loptu iba pred Hentyho, ktorý pohotovo prestrelil Száraza - 0:1. Domáci sa však nezlomili, favoritovi zápasu boli v prvom polčase vyrovnaný súper a viackrát pohrozili ofenzívnymi akciami. V 26. minúte Ranko vysunul Trusu, ktorý využil nedorozumenie Božikova s brankárom Chovanom a vyrovnal na 1:1. Trusa sa do sľubnej príležitosti dostal aj v 37. minúte, ale jeho pokus jeden z hostí tečoval do žrde.

Hostia sa ani v úvode druhého polčasu nevedeli dostať do ideálneho tempa a Michalovčania cítili šancu. V 62. minúte bol v sľubnej pozícii Marcin, ale prestrelil bránku. Slovanisti sa dostali k súvislej ofenzívnej akci v 65. minúte, ale De Marco trafil iba do protihráča a Čavrič hlavičkoval vedľa bránky. Krátko na to však Hentyho center nezachytili Vaško ani Mendez a Zmrhal usmernil loptu za Száraza - 1:2. Domáci sa opäť snažili vyrovnať, no tentoraz už boli hostia koncentrovanejší v defenzívnej činnosti. "Belasí" v závere, ktorí poznačila aj obojstranná nervozita, hrozili najmä z brejkov. Krížna strela striedajúceho Greena v 90. minúte skončila na žrdi. V nadstavenom čase sa k strele dostal Trusa, no jeho pokus neprekvapil brankára Chovana.

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Odohrali sme jeden ťažký zápas v prostredí, ktoré bolo podľa očakávaní bojovné. Domáci chceli po troch prehrách bodovať a vrátiť sa do boja o šestku. Vstúpili sme celkom dobre, boli sme aktívni, mali sme 1-2 pološance, dali sme gól. Inkasovali sme však po našej hrubej individuálnej chybe. Súper ožil a dohrával každý súboj, výborne bojoval, vykrýval priestory v strede poľa. Nedostali sme sa do takého tlaku ako sme chceli, s tým sme počítali, vedeli sme, že na klzkom teréne to bude ťažké, a že Michalovce majú vpredu mladého talentovaného Trusu. Cez prestávku sme si povedali, že musíme byť aktívni počas úvodných 15 minút druhého polčasu, pretože inak vystriedam hneď piatich hráčov, ktorý by si to za dnešok zaslúžili. Nebudem ich menovať, ale bolo ich viac. Našťastie sme dali na 2:1, v závere sme trafili žrď, takisto domáci tam mali kontru. Teším sa z troch bodov. Pred zápasom som povedal, že ma zaujímajú tri body a to, aby sa pred zápasom roka nikto nezranil. Tieto ciele sme splnili. Máme tri dni, aby sme sa dobre pripravili na PAOK, nebude to jednoduché, ale na dobrej emócii to môžeme dokázať.

Miroslav Nemec (tréner Michaloviec): „Individuálna kvalita bola na strane Slovana, no my sme odohrali jeden absolútne veľmi dobrý disciplinovaný zápas. Myslím si, že ako mužstvo sme boli lepšie, ale kvalita bola na strane súpera. Chalani ukázali všetko, čo môžu, čiže dobrú disciplínu, organizáciu, individuálne výkony. Škoda, že dostávame takéto hlúpe góly. Ako napríklad ten prvý gól, mali by sme to ustáť, nevyplnili sme tam priestor v strede. Druhý polčas sme sa snažili ustáť úvodných 15 minút, čo vyšlo, čakali sme na svoje situácie, niektoré aj prišli. Slovan však opäť udrel. Potom sme chceli ešte niečo urobiť, no nevyšlo to. Zápas splnil kritériá dobrého futbalu, mrzí ma, že sme nedosiahli adekvátny výsledok, ktorý sme chceli.“