30
Ľ. Belko
Zápas navštívilo 520 divákov
Rozhodcovia: Filip Glova, Mário Roszbeck, Peter Čajka

Úvod duelu bol opatrný, miernu aktivitu mala Žilina, ktorá sa dostala do prvej šance v sedemnástej minúte. Bičachčjan postupoval sám na bránku, nik ho neodstavil od lopty, ale stroskotal na Hrdličkovi, ten totiž výborne zasiahol nohou. Skóre sa menilo až po polhodine hry. Hostia napokon pretavili tlak do gólu. Paur prihrával z kraja šestnástky, Bičachčjan loptu jemne usmernil na zadnú žrď, kde bol pripravený Jánošík – 0:1. Domáci následne ožili, osmelili sa smerom dopredu. Belko mal najprv prácu po dobrej strele Badola, ktorý o minútu neskôr hlavičkoval do brvna. Lopta sa však odrazila pred bránku, kde sa presadil v ďalšom hlavičkovom súboji s Paurom Mazan – 1:1. Strelec tohto gólu sa zranil, dlhšie sa nehralo. Rozhodca i preto nadstavil tri minúty, čo napokon Žilinčania využili tesne pred prestávkou. Presadil sa osamotený Paur z dorážky po predchádzajúcom zásahu Hrdličku.

V druhom polčase bolo aktívnejšie Pohronie. Viac sa tlačilo dopredu, ale centrované lopty pred bránku hostia dobre pokrývali. Po góle volala sľubná hlavička Mazana, z väčšej vzdialenosti preveril Belka Ladji. Žilina hrozila najmä zo štandardiek. Po jednej z nich lopta putovala na zadnú žrď, no Minárikova hlavička sa neujala. Futbalisti spod Dubňa boli blízko k tretiemu gólu v 78. minúte. Rusnák si našiel priestor na strelu, napriahol spoza šestnástky, Jenat s Hrdličkom sa úplne nedohodli, napokon však zažehnali situáciu na bránkovej čiare. Vyrovnávajúci zásah mal potom na nohe Mazan. Strieľal prudko z približne dvadsiatich metrov, Belko sa dobre natiahol a vytlačil loptu vedľa ľavej žrde. K ďalšej nebezpečnej strele sa dostal Ladji, trafil však Kopasa. V samom závere snaha Pohronia gradovala, ale Ladji a ani Badolo recept na gólmana hostí nenašli.

Pablo Villar, tréner Pohronia: "Boli sme v ťažkej situácii. V našom tíme sa totiž rozmohol covid. Trénovať sme začali až v stredu, no veľa hráčov je mimo hry. Tým, čo mohli nastúpiť, sa chcem poďakovať. Som na nich hrdý. Žilina dnes hrala dobre, vytvorila si v prvom polčase tlak, ktorý zužitkovala do dvoch gólov. Chcem jej pogratulovať k víťazstvu. Ak by sme mohli nastúpiť v plnej sile, určite by sme odohrali kvalitnejší zápas a azda by sme aj vyhrali. Herne sa však zlepšujeme, čo je pozitívom."

Peter Černák, tréner Žiliny: "Mali sme dobrý vstup do zápasu. Hrali sme kombinačne, boli sme na lopte a vytvorili si aj prevahu. Strelili sme úvodný gól. Súper mal z ojedinelého útoku štandardnú situáciu, po ktorej vyrovnal. Našťastie sme na to dobre zareagovali na konci polčasu, v nadstavenom čase sme strelili víťazný gól. V druhom polčase domáci pridali, podali dobrý výkon. Dokázali sme ustáť viaceré dôležité situácie pred našou bránkou, niekedy aj so šťastím. To šťastie sme v predchádzajúcich zápasoch príliš nemali, teraz sa priklonilo na našu stranu. Chcem chalanom poďakovať za obetavý výkon. Terén bol ťažký, ale dobre sme sa s tým vysporiadali. Boli sme odolní v súbojoch a v hlavách tiež dobre nastavení.“