Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 741 divákov
Rozhodcovia: Kristián Micheľ, Jakub Košecký, Gabriel Ádám
Informácie k zápasu

Domáci futbalisti otvorili zápas ako z rozprávky. V 4. minúte J. Maslo utešeným projektilom z priameho kopu z dvadsiatich metrov pravačkou trafil pravý horný roh Ayotundeho bránky – 1:0. Ružomberskej štandardke predchádzal faul Hurtada na Boďu. V 12. minúte mohol Boďa hlavou zvýšiť na 2:0, lenže nenaložil so šancou podľa svojich predstáv. Vzápätí na druhej strane mal vyrovnanie na kopačke Radič, ktorého bravúrne vychytal Krajčírik. V 19. minúte už na tabuli svietil nerozhodný stav 1:1, keď sa Radič v tutovej pozícii nemýlil a po prihrávke Jureškina prekonal domáceho brankára. V 34. minúte parádne spoza šestnástky napriahol Luterán a Sereď ratovalo brvno. V 41. minúte sa dvakrát k zakončeniu pred bránou ŠKF dostal J. Maslo. Najprv po jeho tečovanej hlavičke bol roh a chvíľu nato tiesnený zo šiestich metrov prestrelil bránku. V nadstavenom čase prvej polovice Ayotunde na rohový kop vytesnil zaujímavý strelecký pokus Rymarenka. Úvodné dejstvo bolo nielen výsledkovo, ale aj herne vyrovnané.

Do druhej polovice Liptáci vykročili so zvýšenou gurážou. V 48. minúte Luterán vypálil z 30 metrov a Ayotunde vyrazil loptu nad. Po následnom rohovom kope Madleňák hlavou tesne minul cieľ. V 52. minúte skvele zapracoval Luterán, prihral Boďovi a MFK išiel po druhý raz do vedenia. V 59. minúte po ľavej strane prenikol Regáli, Takáč loptu netrafil, ale Boďa už rozvlnil sieť – 3:1. V závere sa hostia snažili ešte niečo s výsledkom spraviť. V 83. minúte Hurtado po nebezpečnej štandardnej situácii hlavou zblízka hlavičkoval len nad. V ďalšej sľubnej príležitosti priestor medzi žrďami netrafil Iglesias. V 87. minúte Ayotunde otestoval Ďungel. Potom Regáli mohol pridať štvrtý úspech MFK. V nadstavenom čase mal obrovskú príležitosť na druhý zásah Serede Radič, ale Krajčírik bol proti.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Videli sme zaujímavý zápas, o čo sa pričinili obe mužstvá. Bolo to dosť vyrovnané. Musím pochváliť mojich chlapcov za vstupy do oboch polčasov, keď sme boli lepším mužstvom, z čoho pramenili aj tri naše góly. Pred stretnutím sme mali problémy so zostavou a som rád, že Maťo Boďa sa za dôveru odvďačil a strelil dva góly. Čo sa týka priebehu druhého polčasu, súper bol stále nebezpečný. Mali veľmi dobré prechody a hĺbkovou prihrávkou si dokázali nájsť priestor a stále hrozili. Dnes sme boli efektívni, z čoho mám len radosť."

Juraj Jarábek, tréner Serede: "Situácia nám velila bodovať, no vedeli sme, že Ružomberok nie je náhodou tretí v tabuľke. Po úvode sezóny sa chlapci stabilizovali. Ako jeden z mála našich klubov hrá so slovenskými hráčmi, čo je obrovská výhoda. My naopak máme kozmopolitné mužstvo, no neboli sme slabším tímom. Ružomberok bol efektívnejší. Začiatok sme si predstavovali inak, ale faul, štandardka a skvelá strela. Potom sme boli lepším tímom a zaslúžene sme vyrovnali. Urobili sme jedno striedanie s Yannym Yaohom a bohužiaľ bol pri druhom inkasovanom góle. O pár minút sme inkasovali po tretí raz. Prišli aj naše šance, no domáci brankár mužstvo podržal."