Doplňujúce informácie
Zápas navštívilo 617 divákov
Rozhodcovia: Adam Somoláni, Pavel Jánošík, Rastislav Kuba
Informácie k zápasu

TASR/ Od úvodných minút sa hral otvorený a bojovný futbal, s pribúdajúcim časom sa  hralo čoraz viac pred bránkou domáceho Kiru. Po Kadákovom rohovom kope v 24. minúte hlavičkoval nekrytý Hollý tesne vedľa. Už o dve minúty neskôr vyzvŕtal Gaži domácu obranu a jeho strelu tečoval Menich v poslednej chvíli na roh. Po polhodine hry napriahol spoza šestnástky Ikoba a jeho pokusu chýbali k úspechu iba decimetre. Osem minút pred prestávkou po Ghaliho centri mal gól na hlave Ikoba, z troch krokov však netrafil bránku.

Obraz hry sa príliš nezmenil ani po zmene strán. V 51. minúte sa do rýchlej kontry rútili traja Trenčania, no Kadák v koncovke zlyhal. O štyri minúty neskôr ten istý hráč vystrelil z 18 m tesne vedľa. Domáci sa pripomenuli až v 61. minúte, keď vôbec prvú strelu do priestoru bránky súpera vyslal Yilmaz. V 85. minúte po zákroku na Kyziridisa si domáci neúspešne pýtali pokutový kop, na druhej strane kryl Azangov pokus z protiútoku Kira. V 86. minúte mohol byť hrdinom domácich striedajúci Svec, ale z 10 m prestrelil bránku. Keď sa už zdalo, že body sa budú deliť, rýchlu kontru hostí s prehľadom zakončil Lavrinčík - 0:1.

Ľuboš Benkovský, tréner FC ViOn: "V prvom polčase sme boli veľmi slabí v strede poľa. Po zmene strán sme sa snažili oživiť hru a chceli sme skórovať, čo sa nám nepodarilo. Naopak, v poslednej minúte sme inkasovali. Musíme sa pozrieť realite do očí, frustrácia a emócie pracujú."

Peter Hlinka, tréner AS Trenčín: "Myslím si, že prvý polčas bol v našej réžii. Boli sme silní na lopte a súperovi sme nedovolili v podstate nič. Druhý polčas bol vyrovnaný, bolo to fifty-fifty, no nakoniec sme dali gól a za toto víťazstvo sme veľmi šťastní."