35
I. Krajčírik
Zápas navštívilo 316 divákov
Rozhodcovia: Peter Kráľovič, Tomáš Straka, Simeon Vass

TASR/ V úvode si vypracovali dve dobré príležitosti hostia. Kostadinov v šiestej minúte pätičkou posunul loptu v šestnástke pred päťku, ale Regáli minul bránku. Potom sa Liptáci na útočnej polovici ihriska a ich prevahu ukončil strelou z diaľky Takáč, mieril k žrdi, jeho technický pokus vyrazil Hrdlička na roh. Domáci hrozili útočníkom Lačným. Ten to najprv skúšal z uhla pokutového územia k bližšej žrdi, avšak na Krajčírika nevyzrel. Napokon sa mu ho podarilo prekonať z priameho kopu po polhodine, keď sa oprel do lopty a tá skončila v rohu bránky. Ružomberčania následne prepli na vyššie obrátky, Hrdlička ešte ustál situáciu, po ktorej lopta skončila na konštrukcii jeho svätyne, ale v 39. minúte napokon kapituloval, keď sa Rymarenko na krídle uvoľnil cez Pajera, poslal prihrávku po trávniku medzi dvoch obrancov a Kostadinov spred päťky zakončil presne k žrdi – 1:1.

Po zmene strán Kostadinov prihral na druhý gól svojho mužstva z pravého krídla po zemi pred šestnástku, kam si nabiehal Brenkus a nikým neatakovaný z prvej zakončil pod brvno. Pohronie vyrovnalo do šiestich minút. Ladji centroval sprava na hranicu pokutového územia, kde mal jednoduchú pozíciu Fabiš, avšak lopta mu ušla od nohy a to využil Badolo, z prvej zakončil k žrdi, Krajčírik na loptu nedočiahol. Následne ubudlo šancí, o niečo viac aktivity prejavovali hostia, ale dobre fungovala domáca obrana. Snažila sa zakladať i rýchle protiútoky, no z nich výrazné nebezpečenstvo pre Liptákov nehrozilo. V závere mohli Ružomberčania strhnúť víťazstvo na svoju stranu, Gerec aj Fabiš chceli zakončiť loptu v skrumáži pred päťkou, no napokon z toho bol zblokovaný pokus a odkop Pajera. V nadstavenom čase Regáli mal na kopačke rozhodnutie. Zľava sa dostal do šestnástky, mal dobrú streleckú pozíciu, i keď z mierneho uhlu, Hrdlička však loptu potlačil na roh.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Chlapcov som pochválil za predvedený výkon. Žiaľbohu sme vytúžené tri body nezískali. Vravel som mojim zverencov, že liga je veľmi vyrovnaná a rozhodne i koncentrácia. Dnes dve lopty rozhodli o tom, že domáci dali z troch striel dva góly. My sme začali veľmi dobre. Po inkasovanom góle sme vedeli zvýšiť obrátky a neustále sme dobíjali húževnatých domácich. Tí zvoli taktiku, že chcú aspoň bod, čo sa im podarilo. Moji chlapci zaslúžene vyrovnali. V druhom polčase sme mali drvivú väčšinu času loptu na našich kopačkách. Prejavilo sa to druhým gólom. Mali sme po celý čas v druhom polčase dominanciu, no prišla nešťastná chyba a súper vyrovnal. Bol mimoriadne efektívny. Mrzí ma, že to chalani nezlomili a nevyhrali. Škoda nepremenených príležitostí.“

Pablo Villar, tréner Pohronia: „Som spokojný s prácou mojich zverencov za posledné dva týždne, ale aj za to, čo predviedli v zápase. Preukázali veľa bojovnosti. Viedli sme 1:0, no dostali sme smolný gól na 1:1, to by sa nám nemalo stávať. V druhom polčase bol súper lepší, skóroval po peknej situácii, mňa teší, že i napriek tomu sme sa zomkli a vyrovnali sme na 2:2. Bojovali sme až do konca. Chceme však vyhrávať. Musíme sa zlepšovať každým dňom. Verím, že v ďalších zápasoch nám pomôžu aj fanúšikovia. Budeme ich potrebovať v boji o záchranu.“